Matej Hočevar je že v 2. minuti načel mrežo Založanov, zmago je potrdil s svojim drugim golom v 48. minuti. Foto: www.hokej-olimpija.si
Dejan Kontrec
Dejan Kontrec je ob koncu prve tretjine dokazal svoje strelske sposobnosti. Foto: RTV SLO
ZM Olimpija uspela izenačiti

Gostitelji so začeli odločno in Matej Hočevar je že v 2. minuti ukanil vratarja Anžeta Ulčarja, ki je še uspel odbiti strel Mitje Šivica. Jure Kralj je v 8. minuti premešal obrambo gostov in povišal na 2:0. Akcija je ogrela dlani 400 gledalcev v Tivoliju. Ob izključitvi Andreja Hebarja so zeleno-beli zadeli celo z igralcem manj. Po protinapadu je bil natančen Lou Dickenson. Še pred koncem prve tretjine je s strelom od daleč znižal Dejan Kontrec.

Mohorič uspešno zamenjal Fieldsa
Razpoloženi Kralj je z igralcem več na začetku drugega dela povišal na 4:1. Ob izključitvi Aleša Mušiča in Roberta Ciglenečkega v 27. minuti je z modre črte drugi gol za Slavijo zabil Marko Češnjak. Gostje bi se lahko še bolj približali, če bi bil Žiga Pavlin natančnejši pri strelu od daleč, Jure Stopar pa pri prodoru, a se je obakrat izkazal vratar Klemen Mohorič, ki je tokrat zamenjal Seana Fieldsa.

Zmaji rutinsko zadržali prednost
V zadnji tretjini so Tivolčani le še čakali na konec tekme. Najprej je Hočevar po podaji Eda Hilla zadel za 5:2, potem pa je Pavlin znova priključil Založane. Zmagovalca bi lahko odločil Dickenson, a je strel po njegovem prodoru Ulčar ubranil. Do konca tekme se izid ni več spremenil. Izid v zmagah je zdaj izenačen na 1:1. Tretja tekma bo v sredo ob 17.00 v Tivoliju (prenos na TV SLO 2).

A. G.

2. tekma:
ZM OLIMPIJA - BANQUE ROY. SLAVIJA
5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
400; Hočevar 2., 48., Kralj 8., 23. Dickenson 11.; Kontrec 17., Češnjak 27., Pavlin 54.

1. tekma:
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
700; Silverthorn 8., 51.; Kontrec 16., M. Kumar 25., Bevk 34., Češnjak 46.

3. tekma, sreda ob 17.00 (TV SLO 2)
BANQUE ROY. SLAVIJA - ZM OLIMPIJA

4. tekma, 23. 3. ob 17.30 (TV SLO 2):

Peta tekma bo 25. marca, morebitna šesta 26. marca, sedma pa 29. marca. Vse tekme bodo odigrane v Tivoliju!