John Hughes je bil veliki junak 436. večnega derbija v Podmežakli. Foto: Vid Novak
Michal Fikrt
Takole je Michalu Fikrtu plošček ušel v mrežo 21 sekund pred koncem. Foto: Vid Novak
Doug Nolan
Doug Nolan je dvakrat zadel z igralcem več. Foto: Vid Novak
Aleš Mušič
Aleš Mušič je dosegel drugi zadetek za zmaje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Napet večni derbi pripadel Olimpiji

Ljubljančani so prvič letos dobili večni derbi v Podmežakli (prvič so odprli novo vzhodno tribuno) in imajo štiri točke naskoka pred Jeseničani in Zagrebčani, ki so klonili na Dunaju (6:3).

Chabera ustavil nalet železarjev
Gostitelji so začeli odločno, že v uvodni minuti je Klemen Pretnar za las meril prek vrat. Jan Chabera je bil na velikih preizkušnjah, še posebej, ko je bil na ledu udarni jeseniški napad. Rok Tičar je bil v drugi minuti sam pred ljubljanskim čuvajem mreže, nevaren je bil tudi Robert Sabolič, Tičar pa v šesti minuti ni dobro zadel ploščka iz ugodnega položaja.
Dva gola zmajev v minuti
V 13. minuti je Kevin Kantee na desni strani našel Matta Higginsa, ki je z diagonalnim strelom matiral Michala Fikrta. Češki vratar je pred strelom izgubil palico. Le 68 sekund zatem je Boštjan Goličič pred vrati našel Aleša Mušiča, ki je plošček potisnil prek golove črte z nogo. Sodnika Wolfgang Fussi in Christian Potocan sta si dlje časa ogledovala posnetek, saj naj bi bil zadetek dosežen s pomočjo drsalke, na koncu sta ga priznala.
Popoln preobrat železarjev ob "power playu"
V 27. sekundi druge tretjine je Fikrt izpustil plošček pred svojimi vrati, Hughes pa ga je zlahka matiral (0:3). V 23. minuti je Žiga Pavlin dobil dvakrat po dve minuti kazni zaradi igranja z visoko palico, Tomi Hafner je okrvavljen odšel v garderobo. Železarji so to hitro izkoristili. Najprej je Doug Nolan izkoristil podajo Tičarja. Le 46 sekund zatem je Eric Werner iz mrtvega kota zadel Chabero in plošček je končal za njegovim hrbtom. Polna Podmežakla je oživela. Ko je bil na kazenski klopi Matej Hočevar, je v 31. minuti izenačil Nolan po sijajni podaji Žige Jegliča.
Hughes mož odločitve
V zadnji tretjini sta obe ekipi igrali zelo previdno. Anže Ropret je imel v 50. minuti priložnost za zeleno-bele, Chabera pa je ubranil strel Jegliču v 53. in Marjanu Manfredi v 54. minuti. V predzadnji minuti je bil zaradi udarca s palico izključen Mitja Robar, Hughes je moral zaradi krvavitve iz ust v garderobo, a se je hitro vrnil. 21 sekund pred koncem se je v gneči pred vrati plošček odbil na desno stran, kjer ga je Hughes mojstrsko pospravil v mrežo skoraj iz mrtvega kota.
V petek bo Olimpijo gostila Sapo Fehervar, na Jesenice pa prihaja Salzburg. Medveščak, ki je na devetem mestu, se bo v Domu športov pomeril z Gradcem.