Aljaž Chvatal je na začeteku zadnje tretjine še tretjič zatresel mrežo Lustenaua. Foto: www.alesfevzer.com

Po prejšnjem krogu, ko so Jeseničani naredili preobrat in po zaostanku po kazenskih strelih ugnali Pustertal, jih je tokrat čakala na papirju lažja naloga. V goste je namreč prišla ekipa z dna lestvice, ki pa je v zadnji tretjini prikazala zelo dobro predstavo in bila blizu presenečenja.

V uvodni tretjini so bili gostitelji precej boljši (streli na vrata 14:4), premoč pa je kronal Markus Piispanen v 14. minuti. Gostje so v 26. minuti izenačili, nato pa sta Adis Alagić in Blaž Tomaževič v razmiku 28 sekund poskrbela za vodstvo s 3:1.

Najstnik Kogovšek klonil štirikrat
Že v 45. sekundi zadnje tretjine je bil natančen Andrej Tavželj. Po zadetku Jake Šturma je bilo v 44. minuti na semaforju 5:1 in navijači so že vknjižili nove tri točke. Vratarja Marka Vlahoviča je zamenjal 17-letni Žiga Kogovšek, ki je prejel kar štiri zadetke v 13 minutah.

Borbeni gostje se niso predali, izkoristili so dve zaporedni jeseniški izključitvi (Luka Bašič in Luka Kraigher) in v razmiku dveh minut dosegli dva gola. Najprej je z dvema igralcema več zadel Jakub Muzik, potem pa je ob prednosti igralca več še Michael Sullman. V 52. minuti so Jeseničani vodili le še s 5:4. Zmago je zagotovil Tavželj, ki je za drugi gol na tekmi izkoristil jeseniški "power play" v 57. minuti, pa čeprav so potem gostje zapretili še enkrat in se spet približali z drugim golom Ondreja Nedveda. Odločno so krenili po izenačenje, minuto in enajst sekund pred koncem je Daniel Morandell zapustil vrata, a so železarji zadržali prednost. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 43:30.
33 obramb Kristana ob zmagi zmajev
SŽ Olimpija je zanesljivo zmagala v Rheinhalle v Lustenauu. Ob razpoloženem vratarju Robertu Kristanu, ki je zbral 33 obramb, so bili zmaji tokrat tudi učinkoviti. Aljaž Uduč je načel mrežo gostiteljev v 12. minuti. V drugi tretjini je bil natančen najboljši strelec Olimpije Andrej Hebar.

V 42. minuti so Ljubljančani vodili s 3:0, zadel je Aljaž Chvatal. Ni jih zmedel niti hiter gol priključka domačih za 1:3. Ob koncu tekme je imel Lustenau priložnost, da ob prednosti igralca več in ob igri brez vratarja pride povsem zraven, a je Miha Zajc zatresel nebarnjeno mrežo in potrdil zmago minuto in 16 sekund pred koncem.