Železarji so v odlični formi, nanizali so že sedem zaporednih zmag. Favoriti bodo tudi na derbiju v soboto ob 18.00 proti SŽ Olimpiji v Podmežakli.
Srečanje pred 750 gledalci se za slovenske prvake ni začelo po načrtih. V 7. minuti je Nik Pem prejel 2+2 minuti kazni, kar so gostje odlično unovčili. Prednost igralca več sta izkoristila Maximilian Hohenegg in Marcel Wolf. 51 sekund pred koncem prve tretjine je znižal Luka Kalan.
Drugo tretjino so Jeseničani začeli sijajno. Aleksandar Magovac je v 25. minuti unovčil "power play", nato pa je Blaž Tomaževič zrežiral preobrat po pol ure igre.
Gostje, ki so v soboto v Tivoliju slavili po podaljšku, so izenačili v 45. minuti, natančen je bil Juuso Mörsky. Podaljšek odločitve ni prinesel, pri kazenskih strelih pa je odločil Žan Jezovšek. Razmerje v strelih na vrata je bilo 43:29.
Po osmih tekmah imajo izbranci Gabra Glaviča 21 točk in so na prvem mestu. Drugo mesto zaseda aktualni prvak Rittner, na tretjem mestu pa je s tekmo več in dvema točkama manj SŽ Olimpija.