Hokejisti Pittsburgha se veselijo zmagovitega zadetka Phila Kessla. Foto: Reuters

29-letni napadalec, peti izbor na naboru leta 2006, je tekmo odločil slabih sedem minut pred koncem, ko je pospravil plošček v mrežo po ubranjenem strelu. Najprej je sprejel podajo Jevgenija Malkina z leve strani in sprožil iz zapestja. Craig Anderson je njegov strel ubranil, a se je Kessel hitro odzval in z novim strelom iz zapestja na vratarjevo lovilko zadel za 1:0.

"V tretji tretjini je Pittsburgh dvignil raven igre, mi nismo. Ves čas so napadali, bili so zelo agresivni, mi tega nismo bili sposobni. To je bila razlika," je po tekmi priznal trener Ottawe Guy Boucher.

Tretja tekma serije je na sporedu v noči s srede na četrtek v kanadski prestolnici.