Anže Kopitar je dosegel 3. gol in 5. podajo sezone. Pri kazenskih strelih pa je v 42 poskusu kariere zadel že dvajsetič. Foto: Reuters
Michal Handzuš
33-letni center iz Banske Bystrice, ki ga navijači poznajo pod vzdevkom "Zeus", četrto leto igra v dresu LA Kingsov. Foto: Reuters
Drew Doughty
Prvi branilec LA-ja in lanski finalist za nagrado Norris Drew Doughty še okreva po pretresu glave, ki ga je staknil na tekmi s Carolino, in bo manjkal najmanj do sobotne tekme z New Jerseyjem. Foto: Reuters
Andrej Kosticin in Ilja Brizgalov
Andrej Kosticin je takole v 2. minuti podaljška odločil tekmo med Montrealom in Phhoenixom. Beloruski napadalec je bil drugič zapored mož odločitve v korist "habsov". Foto: Reuters

Zmaga Kraljev na tekmi v Minnesoti je bila več kot zaslužena, saj je bilo razmerje strelov po 65 minutah igre 34:22 v korist gostov. Kopitar je na osmi tekmi sezone dosegel 7. in 8. točko, nato pa odprl "loterijo" z golom med nogami Niklasa Backstroma. Po dveh zadetkih Wilda (Mikko Koivu in Matt Cullen) je Stoll kot tretji strelec Kingsov izsilil nadaljevanje kazenskih strelov. Slovaški "Zeus" je prefinjeno ukanil finskega vratarja, na drugi strani pa je Jonathan Quick zaustavil Anttija Miettinena.

"Wild" zadel dvakrat v dveh minutah
Kingsi so v "Twin Cityju" začeli udarneje, a prvi so prek Johna Maddna v 6. minuti zadeli gostitelji, ki so dve minuti pozsneje po strelu Nicka Schultza z modre črte povedli že z 2:0. Gostje so se vrnili v igro ob koncu 1. tretjine, ko je z razdalje ob igralcu več zadel Jarret Stoll, pri tem je podajo prispeval tudi Anže Kopitar.

(Ne)zaslužena izključitev kapetana?
Kalifornijci so močno pritiskali za izenačenje, ko je kapetan Dustin Brown v 32. minuti z naletom zadel Miettinena v glavo, zaradi česar si je prislužil veliko 5-minutno kazen in izključitev iz tekme. Posnetek razkriva, da je bil finski napadalec sklonjen, pri čemer ga je Brown, ki se ni dvignil z drsalk, bolj zadel v ramo kot v glavo. Kingsi so se ubranili trenutno najboljšega "power-playa" v ligi in nadaljevali pritisk.

Kopi izkoristil prednost dveh igralcev več
Po dveh vratnicah (tudi Kopitarjevi) in prazni mreži, ki je ni znal zadeti Ryan Smyth, je Los Angeles dosegel izenačenje samo 17 sekund pred iztekom 2. tretjine. Kopitar je najprej izsilil drugo izključitev, nato priigral "buli", zatem pa v mrežo poslal še odbitek za 2:2. V zadnji tretjini so gostje še naprej prevladovali, a niso znali zadeti tretjega gola. Ker odločitve ni bilo niti v podaljšku, v katerem je Smyth skorajda ukanil Backstroma, je o zmagovalcu odločala "loterija".

Slab začetek, dober zakljček
"Ko dobiš takšno veliko kazen, ni nič boljšega kot, da jo "ubiješ" in dobiš zalet. Potem smo zelo hitro vnovčili 5 na 3, tako da res ne moreš zahtevati še kaj več. Res nismo začeli kot smo si želeli, toda zmaga po preobratu res dobro dane," je po koncu razmišljal Kopi, ki je bil razglašen za tretjo zvezdo večera, medtem ko je prva pripadla odločilnemu strelcu pri "loteriji" Handzušu.

LA Kingse zdaj čakati še gostovanji v Chicagu in Dallas, nakar bodo niz 7 tekem v 11 dneh doma zaključili proti New Jerseyju.

Tekme 25. oktobra:
MINNESOTA - LOS ANGELES 2:3 - po kazenskih strelih
Madden 6., Schultz 8.; Stoll 18. (podaja Kopitar), Kopitar 40.

ANAHEIM DUCKS 9 3 5 1 7

Zahrbten nalet kapetana Browna - da ali ne?
Naleti v glavo so letošnja največja sprememba pravil v Ligi NHL - vsaka namera ali udarec iz strani oz. izza hrbta je kaznovan z veliko 5-minutno kaznijo in izključitvijo, kateri lahko sledi dodaten suspenz. Vodstvo NHL-a je pred sezono izrecno opozorila, da bo preganjala takšne nalete, saj je v zadnjih letih prišlo do številnih pretresov glave.