Jeff Deslauriers je bil glavni junak redke Edmontonove zmage, saj je v 65 minutah igre ubranil kar 37 strelov. Foto: Reuters
Lubomir Višnovsky in Erik Ersberg
Slovaški olimpijec Lubomir Višnovsky je šest let igral za Los Angeles, nato pa je odšel v Edmonton v zameno za Matta Greena in Jarreta Stolla. Foto: Reuters
Erik Ersberg
Šved Erik Ersberg je zaigral šele osmič letos, od tega je sedmič začel tekmo. Foto: Reuters
Anže Kopitar in Davis Drewiske
Anže Kopitar je na 60. tekmi sezone s podajo dosegel 63. točko. V 'loteriji' je zadel šestič izmed 11 letošnjih poskusov. Foto: Reuters

V šele 11. seriji kazenskih strelov je odločil gol nekdanjega Kralja Lubomirja Višnovskyja, ki je spretno matiral vratarja Erika Ersberga, ki je branil namesto bolnega ameriškega olimpijca Jonathana Quicka. Anže Kopitar je kot izvajalec kazenskih strelov suvereno zadel za Kingse.

Kingsi znova lovili zaostanek
Oilersi, ki so s 44 točkami trdno zasidrani na zadnjem mestu Lige NHL, so v 48. minuti po golu Dustina Pennerja povedli z 2:0. Hokejisti Los Angelesa, ki so znova začeli zelo bledo, so prvič ukanili razpoloženega Jeffa Deslauriersa (37 obramb) v 52. minuti prek kapetana Dustina Browna. Gostitelji so izenačili štiri minute kasneje, ko je Ryan Smyth nekako le stlačil plošček v mrežo, pri tem se je med podajalce vpisal tudi Kopitar.

Ob koncu rednega dela in sredi podaljška je LA zapravil številčno prednost, na celotni tekmi so zapravili kar sedem "power playev".

Slabi začetki utrujajo moštvo
"Ne vem, kaj je narobe z našimi začetki tekem. Očitno nismo pravi, ko pade prvi plošček. Ko zaostajaš, je naporno loviti izid. Kar nekajkrat nam je uspelo preobrniti izid, a tako ne moreš zmagovati hokejskih tekem," se je Kopi dotaknil slabih uvodnih tretjin Kingsov.

Pred olimpijskim odmorom Los Angeles igra še eno tekmo, v soboto jih v Staples Centru čaka prvi letošnji obračun s Coloradom, ki za Kralji na 6. mestu Zahodne konference zaostaja za dve točki.