Anže Kopitar je z novo podajo bero točk povišal na 32. Foto: EPA
Anže Kopitar in Ryan Smyth
V zadnji tretjini se je poškodoval Ryan Smyth in se več ni vrnil na led. Za zdaj še ni znano, kako resna je poškodba. Foto: EPA
Kopitarjeva 18. podaja v sezoni

Po izenačeni uvodni tretjini, ki ni prinesla zadetkov, so pobudo prevzeli gostitelji, ki so na samem začetku srednje tretjine v dveh minutah dosegli dva zadetka. Navdušili so predvsem z drugim, ko Dennis Seidenberg s čudovito diagonalno podajo plošček spravil v obrambno tretjino Kraljev, kjer je Cory Stillman mirno dokončal protinapad.

Vrnitev z zadetkom od daleč
Kralji so se v igro vrnili z dvema zadetkoma s streloma z modre črte. Jacku Johnsonu je to uspelo natanko na sredini tekme, Jarretu Stollu pa na začetku zadnje tretjine. Pri zadetku slednjega je z 18. podajo pomagal tudi Anže Kopitar, ki je s tem izkupiček točk povišal na 32, s čimer se je utrdil na lestvici najučinkovitejših igralcev.

Vodstvo z igralcem manj
LA je prvič povedel v 48. minuti, ko so igrali z igralcem manj. Michal Handzuš je zdrvel v protinapad, njegov strel je Tomas Vokoun sicer ubranil, na mirujoči plošček pa je kot panter skočil Randy Jones. Podaljšek je pet minut pred koncem rednega dela izsilil Victor Oreskovich. Panterji so dolgo pletli pred gostujočimi vrati, na koncu je odbiti plošček v vrata spravil 23-letni Kandačan. Pri streljanju kazenskih strelov je edini zadetek dosegel Jack Johnson. Pri kazenskih strelih je za LA kot prvi streljal Kopitar, ki je streljal mimo gola.

V Staples Center se vračajo s šestimi točkami
Kralji so tako končali serijo petih zaporednih tekem v gosteh, s katere se v Staples Center vračajo s šestimi točkami. Sredi turneje po vzhodu celine so visoko izgubili proti Atlanti (7:0), nato so se pobrali z dvema tesnima zmagama proti Tampi Bayju in Floridi. "3-2 pomeni uspešno turnejo. Seveda smo si želeli zmagati na vseh petih tekmah, a to vedno ni mogoče. A če bomo v gosteh zmagali večkrat kot izgubili, doma pa dobili večino tekem, bo to velik uspeh," je zadovoljno razlagal Johnson.

Letalci ustavili niz Vragov
Philadelphia je doma s 3:2 ugnala New Jersey in s tem prekinila niz 9 zaporednih zmag Vragov v gosteh. Daljši niz zmag v gosteh na začetku sezone je imel le Buffalo, ki je pred tremi leti dobil 10 uvodnih tekem.