Anže Kopitar ima v vsakem primeru na svojem 'računu' 75 točk. Foto: EPA
Mike Knuble
Mike Knuble je v Ligi NHL takole prvič dosegel zadetek pri izvajanju kazenskih stelov. Foto: Reuters
Nicklas Backström
Obračun med Washingtonom in Pittsburghom je bil poln prekrškov in isker. Foto: Reuters
Kopijev 33. zadetek sezone

V Staples Centru je Los Angeles vse do zadnje minute vodil s 3:2, nato prejel zadetek, a v podaljšku zmagal s 4:3. Scenarij je bil tudi v Denverju dokaj podoben, saj je Plaz vse do predzadnje minute vodil s 3:2, nato pa s 4:3 streljal po kazenskih strelih.

Kopitar uradni strelec
Ne samo konec, tudi začetek je bil na las podoben, saj je Colorado na obeh tekmah povedel v osmi minuti, Los Angeles pa izenačil v deseti. Za Kralje je zadel Anže Kopitar, ki se je pred vrati mojstrsko znašel, saj je plošček v mrežo spravil z obrata. To je njegov 33. zadetek v sezoni, s čimer je popravil rekordno bero iz sezone 2007/2008, ko je na 82 tekmah dosegel 32 zadetkov. Do konca sezone ima na desetih tekmah še dovolj priložnosti, da rekord še popravi.
Ersberg ni prejel zadetka
Sredina tekme pa je šla po svojih tirnicah, saj je Colorado že do konca uvodne tretjine povedel s 3:1. Trener Los Angelesa Terry Murray je nato v vratih Jonathana Quicka zamenjal z Erikom Ersbergom, kar se mu je obrestovalo, saj Šved iz igre ni prejel zadetka. Na začetku zadnje tretjine je z razdalje zadel Drew Doughty (podal mu je Kopitar), v predzadnji minuti pa je dodatek izsilil Aleksander Frolov.

Murray: "Točka v redu, igra pač ne"
Pri kazenskih strelih Kopitar ni bil uspešen. V zadnji seriji je odločilni zadetek dosegel Chris Stewart, na drugi strani pa se je plošček po strelu Ryana Smytha odbil od vratnice. "V tem delu sezone moramo biti zadovoljni z vsako točko, sploh zato, ker smo zaostajali 1:3. A priznati je treba, da smo bili v prvih dveh tretjinah slabi. Moramo se popraviti," je po tekmi razmišljal Murray.

Razlike izjemno majhne
Med petim in osmim mestom so v Zahodni konferenci samo tri točke razlike, zato je dobra dva tedna pred koncem rednega dela mogočih še ogromno scenarijev.

Knuble prvič uspešen pri kazenskem strelu
V najbolj zanimivem obračunu večera je Washington prav tako po kazenskih strelih s 4:3 premagal Pittsburgh. Tokrat vročekrvna petelina Aleksander Ovečkin in Sidney Crosby nista bila tako v ospredju. Odločilni zadetek pri kazenskih strelih je v četrti dosegel Mike Knuble, ki v petih sezonah, odkar obstaja ta del igre v Ligi NHL, v štirih poskusih sploh nikoli ni zadel!