Prvi napad Los Angelesa je zares kraljevski - Kopitar, Smyth in Williams so na devetih tekmah skupaj dosegli 14 golov in zbrali 35 točk. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je z dobro predstavo v Dallasu popravil statistiko, na 8 tekmah je ubranil točno 90 odstotkov strelov in prejel 2,88 gola na tekmo. Foto: Reuters
Aleksander Frolov
Kako dolgo bo Aleksander Frolov še Kralj, se sprašujejo navijači o usodi Rusa, ki je v sedmih sezonah v dresu Los Angelesa na 463 tekmah zbral 335 točk, letos pa se mu izteče pogodba. Foto: EPA
Devin Setoguchi in Joe Thornton Valiquette
Morski psi so z visokih 7:3 v gosteh premagali Rangerse in zaustavili njihov zmagoviti niz 7 tekem. Foto: Reuters
Edmonton - Vancouver
Ni gola se je glasila pravilna sodniška odločitev, potem ko je Kyle Wellwood za nekaj stotink zamudil z izenačujočim golom za Vancouver, Edmonton je tako slavil z 2:1. Foto: Reuters

Niz treh porazov so Anže Kopitar (5. gol sezone) in druščina končali v Dallasu, kjer so Los Angeles Kingsi s 4:1 uspešno končali najdaljšo turnejo sezone.

Zvezde so povedle v 1. tretjini po zadetku novinca Jamieja Benna, nato so bili v drugem delu na ledu samo še Kralji oz., bolje rečeno, prvi napad Kopitar-Justin Williams-Ryan Smyth, ki je v obratnem vrstnem redu zapored dosegel tri zadetke. Najlepši gol je bil Kopitarjev v 36. minuti, ko je Hrušičan s strelom v levi zgornji kot končal dolg napad gostov.
Okvirja vrat na strani čuvajev mreže
Premoč Kingsov dobro opiše razmerje strelov v 2. tretjini: 18:4; ob tem so Kalifonijci še pred izenačenjem kar trikrat zadeli okvir vrat (Kopitar prečko). Na drugi strani se je smola držala Stephana Robidasa, ki je zadel dve vratnici.

V zadnjih 20 minutah se je razmerje moči povsem obrnilo, Dallas je sprožil 15 strelov, LA pa le 6, a je vratar Jonathan Quick (29 obramb) ohranil izid vse do predzadnje minute, ko je borbeni Wayne Simmonds postavil končni izid z golom v prazno mrežo. Pred tem je še šestič okvir vrat na tekmi zadel kapetan Kraljev Dustin Brown.

Frolov kazensko končal na tribuni
Pred tekmo v Teksasu je presenetila novica, da je trener Terry Murray zaradi slabe igre ob porazu v Columbusu na tribuno poslal Aleksandra Frolova, lani z 32 goli najbolj učinkovitega strelca Kraljev. Namesto njega je v tretjem napadu večino tekme odigral "enforcer" Raitis Ivanans.

Kopi in Smyth tretja strelca lige
Kingsi so na šestih gostujočih tekmah dosegli tri zmage in so trenutno z 10 točkami tretji v Pacifiški diviziji. Anže Kopitar (5+8) in Ryan Smyth (6+7) si s po 13 točkami delita tretje mesto na listi strelcev Lige NHL. Naslednja tekma Los Angeles čaka v noči s četrtka na petek, ko se bodo doma pomerili ravno z Dallasom.