Teddy Purcell je bil podajalec pri obeh zadetkih Jarreta Stolla. Mladi napadalec je dobil priložnost po odhodu Patricka O'Sullivana v Edmonton. Foto: EPA
Anže Kopitar in Alex Burrows
Anže Kopitar je šele drugič v sezoni ostal brez strela v okvir vrat. Čeprav je od napadalcev preživel največ časa na ledu (21 minut), je enkrat streljal mimo vrat, en poskus pa je bil blokiran. Foto: EPA
Pretep v Staples Centru
Ob odsotnosti poškodovanega Raitisa Ivanansa je njegovo vlogo pri LA Kingsih prevzel Kevin Westgarth. Foto: Reuters
Aleksander Frolov
Potem ko je Aleksander Frolov v 46. minuti izgubil plošček, kar so gosti izrabili za drugi gol, je Rus obsedel na klopi in ni igral v zaključnih minutah. Foto: Reuters
Cam Wad brani strel Dubinskyja
Cam Wad je ubranil vseh 28 strelov NY Rangersov in pomagal k zmagi Caroline s 3:0. Prvaki iz leta 2006 so s tem Rangerse potisnili izven območja končnice. Foto: EPA

Gostitelji so povedli v 4. minuti, ko je Kopi dobil "buli", Denis Gauthier pa je s strelom z razdalje premagal Robert Luonga, ki je pred zmagal na zadnjih štirih tekmah v Staples Centru. Junak uspeha, s katerim Kralji ostajajo v boju za končnico, je bil Jarret Stoll, ki je dvakrat zadel ob igri z igralcem več; zadel je v 13. minuti prve in druge tretjine.

Quick in vratnica preprečila izenačenje
Canucksi so odgovorili prek Alexa Burrowsa in Taylorja Pyatta, ki je na 3:2 znižal 14 minut pred koncem. Pri obeh zadetkih Jonathan Quick ni najbolje posredoval, a se je odkupil v zaključnih trenutkih, ko je ukrotil vse poskuse gostov za izenačenje. Pri tem mu je dve minuti pred koncem pri strelu Daniela Sedina pomagala tudi vratnica.

"Napraskali novo zmago"
"V tem delu sezone ni pomembno, kako zmagujemo. Pomembno je le to, da zmagujemo. Tega načela se moramo držati tudi v prihodnje. Boriti se moramo in napraskati vse, kar lahko," je dejal kapetan Los Angelesa Dustin Brown, ki je po rojstvu drugega otroka na šestih tekmah zbral le dve podaji.

Tako blizu, a tako daleč
Kralji so se zavihteli na 12. mesto v Zahodni konferenci in za tremi moštvi, ki si s 70 točkami delijo 7. mesto, zaostajajo le 3 točke, do konca pa LA čaka še 16 tekem, od tega kar 12 gostovanj. Za uvrstitev v končnico bi po računalniških simulacijah potrebovali 11, mogoče "samo" 10 zmag ...

Vancouver, ki je od 1. februarja sestavil zastrašujoči niz 12 zmag, 2 porazov po rednem delu in enega v podaljšku, se bo lahko Kopitarju in kolegom oddolžil že v petek, ko se bosta tokratna tekmeca srečala na kanadskem ledu.

Gainey v vlogi menedžerja in trenerja
Presenečenje dneva je prišlo iz Montreala, kjer je menedžer Canadiensov Bob Gainey odpustil trenerja Guyja Carbonneaua in na njegovo mesto imenoval kar sebe. Lani je bil Montreal po rednem delu najuspešnejše moštvo Vzhoda, letos pa se je znašel v ostrem boju za končnico. Čeprav so "habsi" dobili zadnjo tekmo (Dallas 3:1), je Gainey ocenil, da se moštvo, ki letos praznuje 100-letnico obstoja, preveč muči pri vstopu v "play-off".