Quick je v drugem štartu Los Angelesu z obrambami pomagal doseči še drugo zmago. Za zdaj je mesto 1. vratarja trdno v rokah Američana. Foto: EPA
Ryan Smyth
Ryan Smyth je po prvih dveh tekmah deležen kritik zaradi počasnosti, zaradi česar se je moral 'preseliti' v drugi napad s Stollom in z Williamsom. Foto: EPA
Slash
Ob uvodni slovesnosti je himno ZDA na kitaro odigral legendarni kitarist skupine Guns 'N Roses Slash. Foto: EPA

Moštvo Anžeta Kopitarja je vstopilo v sezono 2010/11 z velikimi pričakovanji navijačev, ki pa sta jih zaostanek 0:1 in neučinkovitost v prvih dveh tretjinah povsem ohladila. Po treh vratnicah se je Kraljem le odprlo v 44. minuti, ko je Kopitar podal pred vrata, Justin Williams je spremenil strel, na drugi strani pa je odbitek v mrežo Chrisa Masona potisnil 34-letni Smyth.

Sreča se je vrnila s Hainseyjevo palico
Tri minute pozneje je "Captain Canada" v ogenj poslal svojega tokratnega centra Jarreta Stolla, katerega preusmerjen strel s palice branilca Atlante Rona Hainseyja je prevaral Masona in občinstvo v razprodanem Staples Centru je končno lahko eksplodiralo od navdušenja ob vodstvu domačega moštva. Sledila je izredna priložnost za goste, ko se je Bryan Little ob protinapadu 2 na 1 znašel sam pred Jonathanom Quickom, a si je pri neoviranem strelu zlomil palico. Piko na i navdahnjeni predstavi v zadnjih 20 minutah je Smyth postavil z bekhendom v prazno mrežo, s katerim je postavil končni izid 3:1.

Vratar Quick junak tekme
Ob bledi napadalni igri so Thrashersi povedli v 33. minuti, le nekaj sekund po vratnici Dustina Browna, ko se je Chris Thorburn znašel v samostojnem prodoru in sicer izjemno razpoloženega Quicka (31 obramb) ugnal v drugem poskusu. Ob koncu srečanja je bil 24-letni ameriški vratar LA-ja upravičeno razglašen za prvo zvezdo tekme.

Prave besede ob drugem odmoru
"Po drugi tretjini smo si v slačilnici povedali same prave stvari. Veliko razočaranje je, če plošček ne gre in ne gre v mrežo, čeprav smo imeli veliko priložnosti. Vendar pa smo nadaljevali z uspešno strategijo in globokimi prodori v obrambo tekmecev, pri čemer nas je spremljala tudi sreča. Sam sem imel sem res veliko sreče," je nasmeh sreče odkrito priznal Smyth, ki je tokrat igral v 2. napadu.

Sledijo dobri znanci - Canucksi
LA je na tretji tekmi dosegel drugo zmago, prav vseh pet golov pa so Kingsi dosegli v zadnjih tretjinah tekme. Uspeh na prvi domači tekmi je bil tudi lepo darilo legendarnemu TV-komentatorju tekem LA Kingsov Bobu Millerju, ki je praznoval 72. rojstni dan. V petek sledi "povratna" tekma z uvoda sezone - v Los Angelesu gostuje Vancouver, krvnik Kraljev iz pomladanske končnice. Na prvi tekmi sezone so v Kanadi Kingsi slavili po kazenskih strelih z 2:1.

Obračun Colorada in Detroita se je razpletel pri kazenskih strelih, potem ko je bilo v rednem delu 4:4. V šesti seriji "loterije" je edini gol zabil Brandon Yip.