Davidu Krejčiju se je po bledi seriji z Montrealom (1 gol) odprlo proti Philadelphii. Na dveh tekmah je zbral 3 gole in 2 podaji ter bil prvi igralec obeh tekem. Foto: Reuters
James van Riemsdyk (Philadelphia Flyers) in Tim Thomas (Boston Bruins)
James van Riemsdyk je prvič zadel že po 29 sekundah igre, drugič pa ob številčni premoči v 10. minuti. V nadaljevanju tekme ga je Tim Thomas vsaj dvakrat oropal hat-tricka. Foto: Reuters

Sodniki med igro gola češkega centra sicer niso priznali, toda po ogledu posnetka so priznali svojo zmoto in odločili, da so Kosmatinci s 3:2 dobili tudi 2. tekmo konferečnega polfinala z Letalci. 25-letni Krejči je bil lani simbol zgodovinskega poloma Bruinsov, saj se je poškodoval ravno na 3. tekmi serije, po kateri je Boston vodil že s 3:0, nato pa so Flyersi slavili s 4:3.

"Prepričan sem bil, da je bil plošček notri, a ker so vsi nadaljevali igro, sem se potrudil, da sem dokončal izmeno in počakal na prekinitev," je trenutke negotovosti opisal Krejči, ki je v 74. minuti izkoristil lepo podajo Nathana Hortona, nato pa zadel s hitrim in natančnim strelom.

Thomas po hitrem golu ubranil kar 52 strelov
Vsi štirje goli v rednem delu tekme so padli v 1. tretjini. Najprej je James van Riemsdyk s 6. in 7. golom v letošnji končnici priigral gostiteljem vodstvo z 2:0, ki pa so ga gostje izničili že v petih minutah. Najprej je znižal Chris Kelly, z natančnim strelom pa je izenačil Brad Marchand. Ob Krejčiju je bil drugi veliki junak Bostonove zmage vratar Tim Thomas, ki je moral v 74 minutah igre ubraniti kar 52 strelov, kar je njegov osebni rekord.

Vratarska zamenjava zaradi poškodbe
Pri Philadelphii se je nadaljeval vratarski vrtiljak, a tokrat ne zaradi slabega branjenja, temveč zaradi poškodbe. Brian Boucher, ki je kljub polomu na 1. tekmi (3:7) začel tekmo, se je poškodoval sredi 2. tretjine, zato je to moral do konca odigrati Sergej Bobrovski. Ob odmoru pa je mladi Rus znova prepustil mesto izkušenemu 34-letnemu Američanu.

LIGA NHL - KONČNICA

VZHOD, konferenčni polfinale

PHILADELPHIA (2) - BOSTON (3) - 0:2
* 2:3 (2:2, 0:0, 0:0) - v 1. podaljšku
van Riemsdyk 1., 10.; Kelly 13., Marchand 15., Krejči 74.
Obrambe: Boucher 32, Bobrovski 6; Thomas 52.

DETROIT (3) - SAN JOSE (2) - 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.