Najzaslužnejša za zmago Golden Knightsov Marc Andre Fleury in James Neal. Foto: Reuters

Junaka tekme sta bila vratar Marce Andre Fleury, ki je ustavil 45 strelov, in dvakratni strelec James Neal. Napadalec Las Vegasa je najprej izenačil izid v 51. minuti, nato pa zabil zmagoviti gol slabe tri minute pred koncem. Dallas je v vodstvo ob koncu druge tretjine popeljal Tyler Seguin.

Las Vegas je prva ekipa po Ottawi leta 1992, ki je dobila otvoritveno tekmo v Ligi NHL. Nazadnje se je liga razširila leta 2000, ko sta v ligo vstopila Minnesota in Columbus.

Tekma je minila tudi v spomin na žrtve strelskega napada, ki je v začetku tedna pretresel Las Vegas. Umrlo je 58 ljudi. "Ne moremo spremeniti tistega, kar se je zgodilo. Dali bomo vse od sebe, da bo mesto ponosno na nas," je povedal Fleury, trikratni zmagovalec Stanleyjevega pokala, ki je med sezonama zapustil Pittsburgh.

V floridskem derbiju je Tampa Bay s 5:3 ugnala Florido, Columbus pa je s 5:0 odpravil New York Islanderse. Igralec tekme je bil Artemi Panarin, ki je prispeval tri podaje.

COLUMBUS - NY ISLANDERS 5:0
TAMPA BAY - FLORIDA 5:3
DALLAS - LAS VEGAS 1:2