Aleš Mušič je bil dve desetletji ljubljenec občinstva v Tivoliju. Blestel je že v finalnih serijah DP-ja v letih 2004 in 2007, tudi v pretekli sezoni pa je bil pomemben člen ekipe, ki se je uvrstila v četrtfinale Lige IceHL. Foto: www.alesfevzer.com

Vse od leta 2000 je nosil zeleno-beli dres. Doživel je vse vzpone in padce kluba s Celovške 25. Odlični napadalec je 28. junija dopolnil 40 let, a večkrat je poudaril, da se še vedno čuti sposobnega igrati na visoki ravni. Velja za pravega profesionalca, ki redno vzdržuje odlično kondicijo in je bil dolga leta zgled mladim hokejistom.

Eno sezono igral tudi na Madžarskem
Le v sezoni 2017/18 ni igral za Olimpijo, ko se je preizkusil pri Fehervarju, saj je želel še eno sezono igrati v Ligi Ebel, kjer je doživel nepozabne trenutke.

Marca 2008 je z Olimpijo igral v finalu, ki je po farsi vodstva lige pripadel Salzburgu. Rdeči biki so zaostajali že z 1:3 v zmagah, nato pa so za zeleno mizo prišli do izenačenja na 2:2.

25. april 2019 na Celovški 25. Predsednik Miha Butara se veseli naslova državnega prvaka z Alešem Mušičem. Olimpija je s tremi zadetki v enajstih minutah zadnje tretjine odpravila Jesenice s 5:2. Foto: www.alesfevzer.com

Junak četrtfinalne serije proti Albi
1. marca 2012 je popeljal Olimpijo v polfinale Lige Ebel, ko je tri minute pred koncem odločil šesto tekmo četrtfinala proti Albi. Zmaji so takrat pod vodstvom finskega stratega Hannuja Järvenpääja dobili serijo s 4:2 v zmagah, nato pa v polfinalu izpadli proti poznejšemu prvaku Linzu z 1:4 v zmagah.

Za SŽ Olimpijo je odigral zadnje štiri sezone, v tem obdobju je po dvakrat osvojil naslov prvaka Alpske lige in državno prvenstvo, trikrat pa tudi naslov pokalnega prvaka.

"Alešu se iskreno zahvaljujemo za vse štiri sezone v našem mladem klubu. Njegovo hokejsko znanje in izkušnje so bili neprecenljivi, tako na ledu kot zunaj ledu. Verjamemo, da bomo tudi v prihodnje ostali povezani," je ob slovesu ljubljenca navijačev Mušiča dejal predsednik kluba Miha Butara.

Šivic: Naša usmeritev je, da ponudimo možnost mladim igralcem
"Aleš Mušič je nesporna ikona in živa legenda ljubljanskega hokeja, tega mu nihče ne more vzeti. Naša usmeritev je, da ponudimo možnost mladim igralcem, ki čakajo v 'petem napadu' in so prihodnost naše ekipe v tej zahtevni ligi. Z njimi moramo delati dobro in jim omogočiti možnost igranja že v prihodnji sezoni, sicer bomo težko na dolgi rok uspešni v ligi, v kateri igramo. Alešu se iz srca zahvaljujem za zadnjo sezono, ko sem kot trener vodil ekipo. K ekipi je res ogromno prinesel," je dodal trener Mitja Šivic.

"Zahvaljujem se mu tudi za vsa leta, preživeta v Ljubljani. Veliko je dal Olimpiji in verjamem, da tudi Olimpija njemu. Prepričan sem, da Aleš in Olimpija še nista rekla zadnje besede. Aleš, hvala za vse, kar si dal ljubljanskemu hokeju," je še dodal Šivic.