Trener Mitja Šivic je imel velike težave na branilskih položajih. Po porazu proti Innsbrucku s 3:4 po podaljšku v petek zvečer je bil zaskrbljen, a sta Miha Štebih in Miha Logar stisnila zobe, napadalec Tadej Čimžar pa je zaigral v tretjem branilskem paru.

Manjkali so Sebastien Piche, Kristjan Čepon in Joona Erving. Po prvi tretjini je zaključil tekmo še napadalec Wade Murphy, ki je navdušil proti Gradcu in Linzu. Manjkala sta tudi vratarja Paavo Hölsa in Luka Kolin. V vlogi rezervnega čuvaja mreže je bil 16-letni Lan Kavčič.

V uvodni tretjini zadetkov ni bilo, a so bili aktivnejši gostje (streli na vrata 4:8). Domači vratar Stefan Steen se je moral večkrat izkazati ob strelih Logarja, Mihe Zajca, Tadeja Čimžarja in Guillauma Leclerca, a je do konca prvih 20 minut ostalo pri izidu 0:0.

Magovac unovčil prednost dveh igralcev več
Edini zadetek na tekmi je na uvodu druge tretjine v igri z igralcem več, potem ko je bil ob zaključku prve tretjine izključen domači dvojec Mario Fischer-Charles Dodero, dosegel Aleksandar Magovac. Ta je vratarja Stefana Steena premagal s strelom od daleč po podaji Nika Simšiča.

V nadaljevanju so imeli gostitelji kar nekaj priložnosti za zadetek, ob izključitvah Blaža Tomaževiča in Aleša Mušiča jim ni uspelo izkoristiti "power playja", z nekaj odličnimi obrambami se je izkazal tudi ljubljanski vratar Žan Us.

Jezovšek zadel okvir vrat
V končnici tekme so pritisnili še z igralcem več ob praznih vratih, a zaman. Ljubljančani, ki so bili v zadnji tretjini sicer podjetnejši – med drugim sta lepi priložnosti zapravila Luka Kalan in Jaka Sodja, Žan Jezovšek pa je zadel okvir gola –, so zdržali vse nalete in dosegli peto zmago v sezoni. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 16:23.

Šivic: Držali smo se načrta in zaslužili smo si zmago
"To je bila zelo težka tekma za nas, saj so manjkali trije izmed naših štirih najboljših branilcev. Po koncu prve tretjine se je poškodoval še Wade Murphy, ki je zelo pomemben igralec. Držali smo se načrta in zaslužili smo si zmago," je poudaril Šivic.

"Olimpija je igrala zelo dobro v obrambi. Zaprli so srednjo tretjino. Imeli smo velike težave. Privoščili smo si izključitvi v isti akciji in odločitev je padla, ko smo imeli dva igralca manj," je povedal trener Dunaja Dave Barr.

Naslednji konec tedna dvojni program v Tivoliju
Olimpija je na sijajnem drugem mestu, za vodilnim Fehervajrem zaostaja dve točki. Madžari so v soboto doživeli prvi poraz v tej sezoni, Salzburg je bil boljši s 3:0. Ljubljančani bodo naslednji tekmi igrali v Tivoliju. V petek ob 19.45 na Celovško 25 prihaja Pustertal, naslednjo nedeljo pa še Salzburg.

3:6 (0:2, 1:3, 2:1)
Thomas Koch je dosegel tri zadetke, Rok Tičar pa je zbral štiri podaje za Celovčane.