Zmaji bodo morali zadnji teden izboljšati predvsem agresivnost v obrambi. Asiago je v uvodne poil ure večkrat zlahka prodrl pred vrata Lukaša Horaka. Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

Italijani so v četrtek zvečer v Podmežakli ugnali SIJ Acroni Jesenice s 7:2. Za železarje sta zadela Tadej Čimžar in Olli Valtola.

Tudi v Tivoliju je Asiago povedel. V 9. minuti je Luke Moncada kaznoval zmedo v obrambi zmajev. Odgovor Ljubljančanov je bil hiter. Že po dvajsetih sekundah je za izenačenje zadel najboljši mladi hokejist lanske sezone Lige IceHL Marcel Mahkovec. Prva tretjina se je končala z 1:1.

Druga tretjina ni prinesla novih zadetkov, čeprav so domači imeli nekaj lepih priložnosti.

V zadnji tretjini se je igra razživela. Olimpijo je v vodstvo 2:1 popeljal Rok Kapel, ki je zadel po lepem preigravanju. Gostje so hitro odgovorili. Nick Moutrey je izenačil na 2:2 po protinapadu treh proti enemu.

Robert Sabolič je po imenitni karieri v tujini podpisal za zmaje. Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

Zadnjih deset minut srečanja je pripadlo Olimpiji, ki je prevladovala na ledeni ploskvi. V 52. minuti je zadel Kale Kerbashian, po podaji razpoloženega Blaža Gregorca, ki je bil podajalec tudi pri prvih dveh zadetkih. Na 4:2 je povišal Robert Sabolič, ki je spretno pospravil plošček pod prečko. Končni izid je z zadetkom v prazno mrežo postavil Alexandre Lavoie dve minuti in 18 sekund pred zadnjim piskom sirene.

"Z izidom smo seveda zadovoljni, v igri pa moramo v zadnjem tednu pred začetkom sezone odpraviti še nekaj pomanjkljivosti. Poskušali bomo izboljšati točnost podaj in izboljšati učinkovitost v napadu ob igralcu več na ledu. Prvo tekmo sezone naslednji teden pričakujemo mirno in samozavestno," je povedal kapetan Žiga Pavlin.

Koncert pred uvodno tekmo proti Beljaku
Zmaji bodo novo sezono Lige IceHL odprli v petek, 20. septembra, ko bodo Beljak. Dogajanje pred tekmo bo pestro že od 17.30, ko bo za navijače odprta navijaška cona. Ob 18.00 bo potekal koncert Petra Lovšina in Gregorja Skočirja ob spremljavi Španskih borcev.