Nik Simšič je dosegel častni zadetek za zmaje. Foto: SŽ Olimpija

Z istim tekmecem so se zeleno-beli pomerili že pred desetimi dnevi v Tivoliju in takrat tudi po lastnih napakah, ko so dvakrat dobili zadetek z igralcem več, klonili s 4:5.

Knott in Lebler kronala veliko premoč Linza
V Linzu je bilo pred 2465 gledalci v prvi tretjini razmerje v strelih 22:4 za gostitelje. Ljubljančani so komajda prihajali pred Rasmusa Tirronena, precej več dela je imel Morrone, ki je moral dvakrat po plošček v svojo mrežo. V 8. minuti je Joona Erving izgubil plošček v napadalni tretjini, v protinapadu treh proti enemu je Graham Knott poslal plošček med nogama vratarja Olimpije v mrežo. V 12. minuti je ostrostrelec Brian Lebler z diagonalnim strelom povišal na 2:0. To je bil njegov 12. zadetek v letošnji sezoni.

Gostitelji precej boljši tudi v drugi tretjini
Dva gola so zmaji prejeli tudi v drugi tretjini. Najprej je v 28. minuti Logan Roe streljal z modre črte, Morrone je plošček odbil, Niklas Bretschneider pa ga je z bekhendom poslal v mrežo za 3:0. Štiri minute zatem je Shawn St. Amand z izjemno podajo na daljši vratnici opazil Roeja, ki je zatresel mrežo.

Simšič edini ukanil Tirronena
Malenkost bolje je Olimpija delovala v zadnji tretjini.St. Amand je v 48. minuti odlično predstavo kronal s samostojnim prodorom, potem ko so zmaji odšli na letečo menjavo. Častni zadetek je v 51. minuti dosegel Nik Simšič z desne strani. Končno razmerje v strelih je bilo 52:19.

Šivic: Že celotno sezono ne moremo sestaviti dveh dobrih tekem skupaj
"Že celotno sezono ne moremo sestaviti dveh dobrih tekem skupaj. To se je začelo že septembra in se nadaljujeje skozi celo leto. V Innsbrucku smo igrali zelo dobro. Dva dneva zatem se nismo niti približali tej predstavi. Linz je bil veliko hitrejši, igralci so imeli boljše reakcije. Izgubili smo vse dvoboje. To je bil naporen večer. Nismo izgledali dobro na ledu," je povedal trener Mitja Šivic.

Ljubljančane nov dvoboj, zadnji pred božičnimi prazniki, čaka v četrtek, ko bodo gostovali v Salzburgu.