24-letnik iz Aljaske je mrežo ohranil nedotaknjeno drugič v sezoni in sedmič v karieri. A še boljšo statistiko od Jeremyja Swaymana (2,21 GAA/91,8 %) ima njegov vratarski kolega pri Bostonu Linus Ullmark, ki vodi v NHL-u tako po povprečno prejetih golih (1,90 GAA) kot po deležu obramb (93,7 %). Foto: Reuters

V vratih Kosmatincev je znova blestel Jeremy Swayman, ki je v Nashvillu ubranil vseh 28 strelov na svoj gol. "To je ekipni dosežek. To so mi omogočili fantje pred mano. Brez njih tega ne bi zmogel," je po tekmi soigralce pohvalil Swayman, ki je z Linisom Ullmarkom najboljša vratarska naveza v ligi.

Posledično ima Boston z naskokom najboljšo obrambo. Na 54 tekmah so Bruinsi prejeli zgolj 115 golov, medtem ko je Dallas z drugo najboljšo obrambo na 55 tekmah prejel 142 golov.

V napadu so izstopali Patrice Bergeron z golom in podajo ter Nick Foligno in Hampus Lindholm, ki sta v statistiko dodala po dve podaji. Tekma je bil odločena v prvi polovici, saj so gosti že v 32. minuti vodili s 4:0.

Prvi hat-trick Jarvisa za zmago Hurikanov

Sedem točk na lestvici zaostaja Carolina, ki je s 6:2 ugnala Montreal. Po dveh tretjinah je še vse kazalo na tesen obračun, saj je bil izid 2:2. Že v uvodnih petih minutah zadnjega dela pa so Sebastian Aho, Seth Jarvis in Jordan Staal zadeli gole za mirno končnico.

Seth Jarvis je dosegel tudi zadnji in drugi gol ter prvič v karieri v NHL-u zabil trikrat: "To je nekaj, o čemer sem sanjal, odkar sem bil otrok. To, kar mi je uspelo s pomočjo soigralcev, mi pomeni vse."

Seth Jarvis (št. 24) je takole dosegel enega izmed treh golov proti Montrealu. 21-letnik iz Winnipega je lani v krstni sezoni dosegel 17 golov, zdaj pa je pri 11. Foto: Reuters

Seattle je s 6:2 premagal Philadelphio, dva gola in podajo pa je dosegel Yanni Gourde. Kraken je s tem na drugem mestu Pacifika prehitel Los Angeles. V omenjeni skupini je vodstvo utrdil Vegas, ki pa je letos skromni San Jose ugnal le z 2:1 in še to s preobratom v zadnji tretjini. Le 18 sekund pred iztekom rednega dela je William Carrier s 15. golom v sezoni razveselil Zlate viteze.

Kralji k Anaheimu, nato doma z Arizono

Anže Kopitar je bil z Los Angelesom prost vse od torka, a zdaj najboljšega slovenskega hokejista v zgodovini čaka naporen konec tedna: v noči na soboto Kralji gostujejo pri mestnem tekmecu Anaheimu, v noči na nedeljo pa gostijo Arizono.