Nashville na 10. mestu Zahoda za Los Angelesom na 7. mestu zaostaja za 6 točk, vmes sta še Calgary in prvak Colorado, ki sta le še tri točke za Kingsi. Foto: Reuters

Po porazu s 3:5 pri Nashvillu je Los Angeles po dolgem času zdrsnil iz območja neposredne uvrstitve v končnico, kar zagotavljajo prva tri mesta v posamezni skupini. Pred tremi zaporednimi porazi so bili Kralji v položaju, da celo prevzamejo vodstvo na Pacifiku, a zdaj so zaostali za Vegasom in Seattlom, z zmago v Vancouvru s 4:2 pa jih je prehitel zdaj še Edmonton. Za nameček je vse bližje še druga močna ekipa iz Alberte – Calgary, ki je s 6:3 nadigral Tampo Bay.

Na preostalih 34 tekmah rednega dela Kopitarja in druščino čaka še ogorčen boj za končnico, česar se vodstvo dobro zaveda in se v ozadju iščejo menjave za okrepitev, zlasti v obrambi, ki je najšibkejši del kalifornijske ekipe.

Anže Kopitar je v Nashvillu podelil 24. in 25. podajo sezone, v kateri ima še 12 golov oz. skupaj 37 točk na 48 tekmah. Tekmo proti Plenilcem je končal s +1, strelom v okvir vrat, dvema zgrešenima, naletom, dvema izgubljenima pakoma, dvema blokadama in dobljenimi 10 od 23 sodniških metov v kar 25 izmenah za 22:21 igre. Foto: Reuters

Ko po 39 sekundah zaostajaš z 0:2

Po prvi minuti je Los Angeles zaostajal z 0:2! V 19. sekundi je vratarja Jonahtana Quicka premagala Mikael Granlund, v 39. sekundi pa še Matt Duchene. Nato je Anže Kopitar zrežiral izenačenje z dvema zaporednima podajama, naprej je zaposlil Seana Durzija, nato pa še Adriena Kempeja. Quinton Byfield je nato goste povedel v vodstvo slabe tri minute pred koncem drugega dela igre.

Kapetan Josi zrežiral zmago Plenilcev

A v zadnji tretjini so zadevali le Plenilci: najprej je zadel Ryan Johansen, potem drugič na tekmi Duchene, končni izid pa je tri minute in 50 sekund pred koncem postavil Cole Smith. Kapetan Predsev Roman Josi je prispeval kar tri podaje, njegova ekipa pa je dobila tretjo od zadnjih štirih tekem in se prav tako vključuje v boj za "wild card" mesta Zahoda.

"Začetek ni bil takšen, kot bi si ga želeli, saj smo prejeli zadetka v prvih dveh napadih. Borili smo se nazaj in prevzeli vodstvo, a tega enostavno nismo mogli obdržati. Na nekaterih področjih se moramo izboljšati in se znova vrniti k naši igri že na naslednji tekmi," je ocenil Kopitar in nadaljeval: "Če bodo vsi dvignili svojo igro za nekaj stopenj, bomo kot ekipa veliko boljši."

Že v noči iz sobote na nedeljo Kopitar in druščina gostuje pri Chicagu, ki sicer zaseda dno lestvice, a se je v zadnjem tednu prebudil in nanizal tri zmage.