Connor McDavid je v zadnjih sekundah z nekaj truda le spravil plošček čez črto. Foto: Reuters

Naftarji so začeli silovito, v uvodni tretjini je z igralcem manj zadel Connor Brown, na začetku druge tretjine pa je bilo po golu Connorja McDavida že 3:0.

Gostitelji so se nato le prebudili in začeli topiti zaostanek. Oliver Ekman Larsson je na začetku zadnje tretjine znižal na 4:3, a zadnjega koraka jim ni uspelo storiti. McDavid je tako 19 sekund pred koncem z golom v prazno mrežo potrdil razplet in vnovično selitev v Kanado.

Evan Bouchard se je izkazal s tremi podajami, Stuart Skinner pa je zaustavil 30 strelov.

Le dve legendi sta zbrali več točk
McDavid je v letošnji končnici zbral že 42 točk, več sta jih v zgodovini lige zbrala le Wayne Gretzky (47 točk leta 1985 in 43 točk leta 1988) in Mario Lemieux (44 leta 1991).

"Vse je bilo potrebno, da smo zmagali. Res smo se morali potruditi, da ostajamo v igri. Preprosto verjamemo do konca, da nam lahko uspe, držimo kot klapa. Verjamem, da bodo gledalci spet navdušeni in nam pomagali k uspehu," je tekmo povzel McDavid.

Liga NHL, finale, peta tekma:

FLORIDA − EDMONTON - 3:2
3:5 (0:1, 2:3, 1:1)
Tkachuk 27., Rodrigues 33., Ekman-Larsson 45.; Brown 6., Hyman 22., McDavid 25., 60., Perry 32.
Obrambe: Bobrovski 19; Skinner 30.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.

Hokejisti Edmontona od zaostanka s 3:0 v zmagah do priključka s 3:2