Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar (desno) je v 24 menjavah na ledu odigral 21 minut in 18 sekund. Dobil je tudi 15 od 21 sodniških metov, na gol tokrat ni sprožil strela. Foto: Reuters

V prvi tretjini so gledalci videli dva zadetka, po enega na vsaki strani, oba v igri z igralcem manj. Že nekaj sekund po tem, ko je bil Blake Lizotte izključen za dve minuti zaradi zadrževanja Adama Henriqueja, je power play gostov izkoristil Jakob Silfverberg. Ta je z diagonalnim strelom z leve strani zadel na lovilko domačega vratarja Davida Ritticha.

Domači vratar David Rittich je zbral 22 obramb. 31-letni Čeh, ki v Ligi NHL igra sedmo sezono in je julija lani podpisal enoletno pogodbo s Kingsi, je v loteriji kazenskih strelov postal junak Los Angelesa. Foto: Reuters

Gostitelji so izid izenačili v 16. minuti. Po izključitvi Alexa Killorna so lepo pletli mrežo okrog Anaheimovega gola, med strelce pa se je vpisal Kevin Fiala, ki je s strelom iz zapestja plošček od leve vratnice pospravil v mrežo. Dvoboj je bil sicer precej izenačen, nobena od ekip ni pretirano izstopala, šele sredi druge tretjine je Anaheim nato znova povedel.

Kljub temu da so imeli Kingsi zaradi izključitev terensko premoč, je Ritticha ugnal Sam Carrick. Po napaki v obrambi je skupaj z Adamom Henriquejem zdrvel v protinapad in po ostri podaji z leve strani poskrbel za 2:1. Plošček se je na koncu v mrežo sicer odbil od Drewa Doughtyja, ki pa je dobrih pet minut pozneje izid spet izenačil.

Nov power play, nov zadetek Los Angelesa. S strelom iz zapestja je plošček pospravil med nogama gostujočega vratarja Johna Gibsona, ključno vlogo je pri zadetku opravil tudi domači napadalec Quinton Byfield, ki je ob Doughtyjevem strelu oviral pogled vratarju.

V zadnji tretjini ter v podaljšku sta mreži obmirovali, zato so zmagovalca kalifornijskega obračuna odločili kazenski streli. Kingsi so povedli z 2:0, Pierre-Luc Dubois in Moore sta Gibsona ugnala s strelom iz zapestja v levo stran. Nekaj upanja je Anaheimu z zadetkom vlil Leo Carlsson, za kaj več pa je Ducksom zmanjkalo sreče.

Kingsi so se tako na najboljši mogoč način pobrali po porazu proti Nashvillu (1:4) in dosegli peto zmago na zadnjih šestih tekmah. Naslednjo bodo odigrali v Edmontonu, kjer jih čakajo Oilersi z nizom treh zaporednih porazov.

Kingsi spet brez poškodovanega Arvidssona

Le štiri tekmo po debiju v sezoni se je napadalec Los Angelesa Viktor Arvidsson znova poškodoval. Šved, ki je prvih 50 tekem sezone izpustil zaradi okrevanja po operaciji hrbta, bo spet odsoten dlje časa. Lani je odigral 77 tekem, zbral 59 točk (26 golov, 33 podaj), letos je na štirih tekmah podal za dva zadetka.

Tyler Bertuzzi je svoj 29. rojstni dan proslavil s hat-trickom na obračunu, ki ga je njegov Toronto dobil proti Coloradu (3:4). Foto: Reuters
Hokejisti New York Rangersov (na fotografiji pretep med Nicolasom Deslauriersom in Mattom Rempejem) so z 2:1 ugnali Philadelphio Flyerse za 10. zaporedno zmago. Rempe je med drugim ob zmagi Rangersov dosegel svoj krstni zadetek v Ligi NHL. Foto: Reuters
Boston v zadnjem času ne blesti. Na zadnjih osmih tekmah je utrpel šest porazov, zadnjega v noči na nedeljo, ko je v podaljšku klonil v Vancouvru. Foto: Reuters