Anže Kopitar je letos zbral že 45 podaj. Foto: AP

Colorado je s tekmo manj na vrhu Centralne divizije izenačen z Dallasom, ki je po kazenskih strelih z 2:1 ugnal Vegas, sicer vodilno moštvo Zahoda. Aktualni prvaki so slavili četrtič zapored, devetič v nizu pa v gosteh, s čimer so izenačili rekord franšize iz Denverja iz sezone 2009/10. Los Angeles, ki je izgubil tretjo zaporedno tekmo, ostaja tretji v Pacifiški diviziji.

V Crypto.com Areni sta mreži v prvi tretjini mirovali, nato pa je Plaz silovito začel drugo. Po 88 sekundah nadaljevanja je J. T. Compher sprožil z razdalje, ploščica se je odbila od ograde, za hrbet Pheonixa Copleyja, ki je ubranil 19 strelov, pa jo je pospravil Denis Malgin. 62 sekund pozneje je bilo že 0:2, potem ko je v protinapadu zadel Alex Newhook.

Toda še v drugi tretjini so gostitelji izenačili. Najprej je, ko je tekla 28. minuta, Kopitar v nevtralni tretjini predal plošček Adrianu Kempeju, ki je znižal po izvrstnem prodoru. Dobrih pet minut pozneje sta ob igralcu več znova sodelovala Kempe in Kopitar, Viktor Arvidsson pa je izenačil.

Tudi zadnjo tretjino so aktualni prvaki odlično začeli. Lars Eller je ob izteku 42. minute dobil sodniški met, plošček je prišel do Brada Hunta, ki je takoj silovito sprožil in premagal Copleyja. V 46. minuti je Phillipu Danaultu pred vrati Kraljev Valerij Ničuškin izmaknil plošček, našel Malgina, ki je še drugič premagal domačega vratarja.

26 sekund pozneje je upanje Los Angelesu vlil Kempe. Kopitar je pridobil plošček v svoji tretjini, nato pa si je Kempe z Vladislavom Gavrikovom izmenjal dvojno podajo in z desne strani drugič matiral Aleksandra Georgijeva, ki je sicer zbral 38 obramb.

Mejnika Bostona in McDavida

Oilersi so s 6:1 v gosteh ugnali San Jose. Kapetan Edmontona Connor McDavid je dosegel dva gola in podajo ter je presegel 150 točk v sezoni (ima jih 151 za 64 golov in 87 asistenc) kot prvi hokejist v NHL po skoraj 30 letih in je šesti, ki mu je to uspelo. Zadnji pred njim je bil legendarni Mario Lemieux s 161 točkami za Pittsburgh Penguins v sezoni 1995/96.

Boston Bruins so doma v derbiju New Jersey Devils, drugo ekipo lige, z dvema goloma Pavela Zacha odpravili z 2:1 in so s 129 točkami prepričljivo prvi v ligi. Obenem so izenačili rekordno število zmag v rednem delu sezone NHL, 62, ki sta ga pred tem dosegli ekipi Detroit Red Wings v sezoni 1995/96 in Tampa Bay Lightning 2018/19.