Čestitke kapetana Kopitarja za vratarja Cala Petersena, ki je v zadnjih 28 minutah igre ostal nepremagan in s 20 obrambami na koncu slavil svojo 12. zmago na 20. tekmi sezone. Foto: Reuters

Drew Doughty in Adrian Kempe sta s po dvema goloma in še podajo prispevala levji delež k "obvezni" zmagi Los Angelesa v puščavi pri najslabši ekipi Zahoda. Kar tri podaje je dodal kapetan Anže Kopitar, ki je prispeval za 1:1, 4:3 in končnih 5:3. Kralji so dobili štiri od zadnjih petih tekem, s čimer uspešno branijo zadnje povabilo za vstop v končnico v Zahodni konferenci.

Clayton Keller, Lawson Crouse in Anton Stralman so bili v prvi polovici tekme strelci za Arizono, ki pa je v nadaljevanju popustila in zaradi nediscipline doživela deveti poraz na zadnjih 11 tekmah.

Prvi branilec Los Angelesa Drew Doughty je kar 11 let čakal, da je na eni tekmi znova dosegel dva gola. Foto: Reuters

Doughty šele drugič z več kot enim golom na tekmi

Ob igralcu več je najprej Doughty v 39. minuti znižal na 2:3, s čimer je prvi branilec Kingsov dosegel svoj drugi gol večera. Odločitev je padla sredi zadnje tretjine, ko so Kalifornijci v vsega štirih minutah zadeli kar trikrat. Na 3:3 je izenačil Trevor Moore, le 48 sekund zatem je bil drugič na tekmi natančen Doughty, ki je tako šele drugič v NHL-karieri na eni tekmi dosegel več kot en gol! Na začetku 51. minute je ob novi številčni premoči Kempe utrdil vodstvo Kraljev, ki so tako po preobratu le prišli do nujno potrebne zmage proti odpisani Arizoni.

"Vsaka tekma je za nas v tem trenutku kot tekma končnice. Zavedamo se, da se moramo boriti. Zavedamo se, da ne smemo kar obupati. Zato smo igrali trdo do konca. To je eden od razlogov, zakaj smo v takšnem položaju. Ker imamo fante, ki garajo do zadnje kapljice," je po tekmi dejal Doughty.

V boju za prvi nastop v končnici po štirih letih

Los Angeles hkrati brani 8. mesto Zahoda pred Dallasom (zaostaja 3 točke ob dveh odigranih tekmah manj), kot tudi lovijo vodilno trojko Pacifiške skupine, kjer so Edmonton, Vegas in Calgary na dosegu, trenutno pa zasedajo mesta, ki avtomatsko prinašajo nastop v končnici. Kingsi sicer v playoffu niso zaigrali vse od pomladi 2018, nazadnje pa so Kopitar in soigralci serijo v končnici dobili spomladi 2014, ko so drugič osvojili Stanleyjev pokal.

Kopitarjevi Kralji ostajajo v Glendalu, kjer jih v sredo čaka nova tekma z Arizono.