Kopitar je v dobrih 20 minutah sprožil sedem strelov, kar štirje ploščki so končali v mreži! Foto: Reuters

Tekma se ni začela po željah ekipe iz Kalifornije, ki je uvodno tretjino izgubila z 2:0, oba gola za gostitelje je dosegel Josh Morrissey.

V drugi tretjini zabil hat-trick
Sledila je druga tretjina, ki je Anže Kopitar (in navijači dvakratnih prvakov) dolgo ne bo pozabil. Kapetan je namreč v razmiku desetih minut dosegel hat-trick in na polovici tekme izenačil na 3:3. Zaključek pa je šel spet na račun Jetsov, Kevin Stenlund je namreč zadel dvakrat in gostiteljem povrnil prednost dveh golov (5:3). Kralji so se jezili predvsem na peti gol, saj so imeli takrat številčno prednost.

Veselil se je 21., 22., 23. in 24. gola v sezoni. Foto: Reuters

Zadnjo piko postavil Kempe
A Kopitar je tudi zadnjo tretjino zadel udarno, saj je po 86 sekundah dosegel že četrti gol v večeru. Štiri minute pred koncem se je med strelce vpisal še Gabriel Vivaldi in tekmo popeljal v podaljšek. Ta ni postregel z zadetkom, v drugi seriji kazenskih strelov pa je bil natančen Adrian Kempe.

Pomembni goli, še bolj pa zmaga
Kopitar je v 17 letih igranja v Ligi NHL drugič na eni tekmi dosegel štiri gole. To mu je uspelo še 22. marca 2018, ko so Kralji povozili Colorado s 7:1. Junak tekme v prvi izjavi ni razmišljal o svojem dosežku, ampak predvsem o zmagi: "Da, to je bila res pomembna zmaga. Seveda sem vesel, da sem lahko prispeval gole, a še bolj je pomembno, da smo pokazali pravi karakter ekipe, dvakrat smo zaostajali z dvema goloma razlike, a smo se obakrat vrnili in zmagali po kazenskih strelih."

Quick se seli v Columbus

Los Angeles je po tekmi opravil menjavo s Columbusom. Kultni vratar Jonathan Quick, junak obeh zmagovitih pohodov za Stanleyjev pokal 2012 in 2014, je v 14. sezoni končal svojo zgodbo pri Kraljih. V obratno smer iz Ohia v Kalifornijo se seli vratar Joonas Korpisalo in branilec Vladislav Gavrikov, za katerega so Kingsi v menjavo dodali še izbor 1. krogu NHL-nabora.

Stabilizirana obramba in močnejša vratarska naveza
27-letni Gavrikov je obrambno usmerjeni branilec (10 točk na 52 tekmah) sezone, ki bo igral v enem izmed prvih dveh branilskih parov in bo stabiliziral precej luknjičasto obrambo LAK-a. 28-letni Korpisalo je imel pri najslabši ekipi lige z 91,3 % občutno boljši odstotek obramb kot oba vratarja Kingsov. Tako Finec kot Rus bosta sicer poleti prosta igralca.

Quickov letošnji izkupiček: 11-4-13 ob 3,5 prejetega gola na tekmo ob 87,6 odstotkih ubranjenih strelih. Zdaj prvi vratar Pheonix Copley ima ob 89,9 % in 2,91 GAA sicer izjemen izkupiček 17 zmag, 2 poraza s tolažilno točko in zgolj 4 čiste poraze.

"Seveda bi bili raje v položaju, ko v zadnji tretjini ne bi bili v takem zaostanku. A včasih je treba zmagati tudi na tak način. Občutek po takem preobratu je res dober. Tekma je bila sicer fizično zelo naporna. Vsi so igrali na polno in z veliko čustvi, kar smo morali storiti tudi sami, če smo se želeli vrniti v igro," je še dodal kapetan.

Anže Kopitar je na 62 tekmah te sezone zbral 57 točk (24 golov in 33 podaj). Skupaj ima 1124 točk. Foto: Reuters

McLellan: Kopitar je pravi vodja
Igralca tekme je razumljivo pohvalil tudi trener Todd McLellan: "Danes je imel res vročo roko, zabil je štirikrat, a tekmo bi lahko končal tudi s šestimi goli, res sem vesel zanj. Kopitar se ni izkazal le z goli, ampak je nastopil kot pravi vodja in nas rešil iz položajev, ko nam ni kazalo prav dobro. In drugi so mu sledili. Vseeno sem z igro nekaterih igralcev razočaran."

Anže Kopitar je postal peti igralec v zgodovini Los Angelesa, ki je na vsaj dveh tekmah dosegel po štiri gole. V tem redkem klubu so še Marcel Dionne, Mike Murphy, Bernie Nicholls in Luc Robitaille. S 35 leti in 188 dnevi je postal najstarejši Kralj s pokrom golov na eni tekmi.