Odločilni gol v Seattlu je v 6. minuti zadnje tretjine po samostojni akciji dosegel Šved Carl Gründström, ki je bil na koncu tudi izbran za prvo zvezdo tekme. Foto: Reuters

Hokejisti Los Angelesa so na turneji po severu Pacifiške skupine. Pri Calgaryju (1:2) in Edmontonu (0:2) so izgubili, po zmagi nad Seattluom pa jih že v nedeljo čaka še gostovanje pri odpisanem Vancouvru. Zmaga nad Canucksi je nujna za Kingse, da znova prehitijo Edmonton in se približajo Vegasu na točko zaostanka.

Vegas in Edmonton uradno v končnici

Zlati vitezi in Naftarji so sicer z visokima sobotnima zmagama (Vegas s 4:1 nad Minnesoto; Edmonton s 6:0 nad Anaheimom) postali prvi moštvi, ki sta uradno uvrščeni v letošnjo končnico Stanleyjevega pokala.

Kralji so z zmago nad četrtouvrščenim klubom Pacifika pobegnili Kraknu za 8 točk, s čimer so si tako rekoč zagotovili eno izmed prvih treh mest skupine. Kalifornijce je v vodstvo popeljal branilec Sean Durzi sredi tekme, na začetku zadnje tretjine pa je Carl Gründström ukradel plošček v napadalni tretjini, se hitro obrnil in premagal Martina Jonesa za 2:0.

Če Kingsi prehitijo Oilerse, bi prišli do prednosti domačega ledu v medsebojni seriji, če jim pa uspe prehiteti še Vegas, bi se pa v končnico podali kot prvi nosilec Zahoda v seriji proti zadnjemu, ki bi v tej konferenci prišel v "playoff". Foto: Reuters

Vrnitev najučinkovitejšega Kralja

Danec Oliver Björkstrand je v 49. minuti vlil upanje Seattlu, a vse dvome o zmagovalcih je razblinil povratnik po poškodbi Kevin Fiala. Najučinkovitejši Kralj sezone je ob vrnitvi prispeval še podajo in je skupaj s 23 goli in 49 podajami pri 72 točkah. Alex Iafallo je dodal dve podaji. Ob razmerju strelov 26:19 za Kraken se je s 25 obrambami izkazal vratar LA-ja Pheonix Copley.

Kapetan Anže Kopitar je na tretji zaporedni tekmi ostal brez točke (1 strel v okvir, 2 zgrešena poskusa), a je svoje opravil v obrambi, kjer je blokiral dva strela, ob tem pa dobil dobro polovico sodniških metov (11/21) v 19 minutah igre.

Po koncu turneje po severu Pacifiške skupine Kralje do konca rednega dela čaka samo še pet tekem: Edmonton doma, Vegas v gosteh, Colorado in Vancouver doma ter za konec obisk Anaheima.

Boston je z naskokom najboljša ekipa sezone, na Vzhodu pa je podeljenih že 6 od 8 vstopnic za končnico. Nasprotno se na Zahodu bije ogorčen boj za prva mesta in tudi samo končnico. Foto: Reuters

Pastrnak v škripce spravil Pingvine

Na kar 13 sobotnih tekmah v Ligi NHL zanimivo ni bilo niti enega podaljška, zato pa kopica visokih zmag in zaklenjenih vrat. Vodilni Boston, ki je že osvojil predsedniški pokal za najboljšo ekipi rednega dela, je s 4:3 porazil Pittsburgh in ga pahnil iz območja končnice. Za Pingvine je bil usoden David Pastrnak, ki jim je natresel tri gole. Čeh je prvič v karieri presegel mejo 50 golov in 100 točk. "To je res izjemno. Vedno sem dejal, da bi imel raje 100 točk kot 50 golov v sezoni, zdaj imam oba mejnika," je dejal Pastrnak, ki je letos dosegel že 56 golov in zbral 102 točki.

HOKEJ – LIGA NHL

Tekme 1. aprila:

SEATTLE – LOS ANGELES
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Björkstrand 49.; Durzi 32., Gründström 46., Fiala 60.
Kopitar 1 strel v okvir, 2 zgrešena, 2 bloka, buliji 11/21 (52 %) v 24 izmenah za 18:54 igre.

NASHVILLE – ST. LOUIS 6:1
PITTSBURGH – BOSTON 3:4
PHILADELPHIA – BUFFALO 3:6
MONTREAL – CAROLINA 0:3
COLUMBUS – FLORIDA 0:7
TAMPA BAYNY ISLANDERS 5:0
OTTAWA – TORONTO 0:3
CHICAGO – NEW JERSEY 3:6