Švedski center Elias Lindholm je bil vpleten v zadnje tri gole Calgaryja in je bil na koncu razglašen za igralca tekme. Foto: Reuters

Po treh tekmah odsotnosti se je pri Calgaryju vrnil Jonathan Huberdeau in hitro dosegel svoj 200. gol v NHL-u. Elias Lindholm in Tyler Toffoli sta prispevala po gol in dve podaji, vratar Jacob Markstrom pa je s 24 obrambami omogočil, da so Ognjeni zublji slavili zmago drugič zapored in dokončno presekali krizo, med katero so bili poraženi kar sedemkrat zapored, osvojili pa so zgolj dve tolažilni točki.

Uvodni zaostanek v prestolnici Alberte je hitro z "dvojčkom" v vodstvo Kalifornijcev spremenil Arthur Kaliyev. A kljub razmerju strelov 13:9 za Los Angeles je po prvih 20 minutah vodil Calgary s 4:2, nato pa je Lindholm v 22. minuti ob igralcu več zadel še za 5:2. Na koncu je zmagoviti gol Flamsov v 55. minuti dosegel Adam Ružička, ko je čez črto poslal plošček po prvotnem strelu Lindholma.

Kopitar na palici imel izenačenje za podaljšek

V zadnjo tretjino so šli Kralji z zaostankom 3:6, ko je v 49. minuti Anže Kopitar s strelom z vrha desnega kroga z natančnim strelom ob vratnici znižal na 4:6. V predzadnji minuti je Adrian Kempe stopil zaostanek na en gol in nato je v sklepnem jurišu brez vratarja najlepšo priložnost za izenačenje na 6:6 imel ravno kapetan Kraljev. A vratar Markstrom je 21,8 sekunde pred iztekom tekme ubranil nevaren Kopitarjev strel z leve strani.

Anže Kopitar je na 18. tekmi sezone prišel do tretjega gola in skupno 12. točke. Statistika njegove tekme proti Calgaryju: gol, trije streli v okvir, en blokiran strel, po dva izgubljena in ukradena ploščka, sodniški meti 10/20 v 22 izmenah za 19:19 igre. Foto: MMC RTV SLO

Slab hokej in obupna obramba

Kopitarjev soigralec Phillip Danault je kritiko po koncu tekme usmeril v pomanjkljivo obrambo: "Mislim, da smo odigrali eno najslabših tekem v obrambi. Prepustili smo se brezglavim napadom in izgubili tekmo v prvi tretjini. Psihično nismo bili dovolj zbrani."

"Danes smo igrali precej slab hokej," je dejal trener Los Angelesa Todd McLellan in nadaljeval: "Fizični del naše igre je bil potencialno prisoten že zgodaj, mentalni del pa sploh ni obstajal. In potem postaneš malo obupan. Malo prepozno smo se prebudili."

Tako Calgary kot Edmonton sta slabo začela letošnjo sezono in sta na lestvici za Los Angelesom, česar pa ni pričakoval skoraj noben analitik pri napovedih razpleta v Pacifiški skupini. Foto: Reuters

Kopitar in druščina ostajajo v Alberti, kjer jih v noči s srede na četrtek čaka gostovanje pri Edmontonu, nato pa turnejo po severu Pacifiški skupine končajo pri Vancouvru (v soboto) in Seattlue (v nedeljo).

Drugod večer v znamenju vratarjev

V Denverju je Jordan Binnington zbral kar 45 obramb, njegov St. Louis Blues pa je premagal prvaka Colorado s 3:2. Tudi v Chicagu je bil v ospredju vratar. Pjotr Kočetkov je prvič v NHL-u ostal nepremagan, na drugi tekmi sezone je bil s 27 obrambami ključni mož pri zmagi Caroline s 3:0 proti Chicagu. Blestel je še en ruski vratar: Semjon Varlamov je s 36 obrambami omogočil uspeh NY Islandersov nad Ottawo s 4:2.