Napadalec Los Angelesa Ilja Kovaljčuk je Kingsom v podaljšku prinesel zmago na kalifornijskem derbiju v San Joseju. Foto: AP

35-letni Rus, ki pri Kingsih sicer ne niza dobrih predstav - zadnjih deset tekem je tudi izpustil zaradi poškodovanega gležnja - se je tokrat izkazal z dvema zadetkoma, prvič se je med strelce vpisal že po slabih petih minutah igre, ko so gostje iz Staples Centra unovčili power play. Jake Muzzin je podal na levo stran, kjer je Kovaljčuk zadel pod prečko. To je bil njegov prvi zadetek po 6. novembru.

Počutim se dobro. Soigralci so mi bili v veliko pomoč. Rad bi se zahvalil vsem trenerjem in zdravnikom, svoje delo so opravili z odliko. Mislim, da smo v zadnjih tednih trenirali zelo dobro. Počutim se celo boljše kot pred poškodbo.
Ilja Kovaljčuk

V drugi tretjini gledalci niso videli zadetkov (Oscar Fantenberg je sicer zatresel mrežo San Joseja, a je po pregledu posnetka glavni sodnik gol razveljavil zaradi oviranja vratarja), v tretji nato tri. Na njihovo žalost se je znova najprej zatresla domača mreža. Dustin Brown je podal izza gola, Alex Iafallo pa je s silovitim strelom plošček za hrbet nemočnega vratarja Martina Jonesa poslal od vratnice.

Vendar Sharksi še zdaleč niso rekli zadnje besede. Dobrih pet minut pozneje je zaostanek prepolovil Lukas Radil, ki je pred golom podstavil palico in preusmeril plošček po podaji Tima Meierja na drugo vratnico, izid je 31 sekund pred iztekom rednega dela srečanja izenačil Joe Pavelski. 34-letni veteran je po strelu Brenta Burnsa z modre črte s palico rahlo preusmeril plošček in izsilil podaljšek.

Joe Pavelski je 30,7 sekunde pred koncem rednega dela srečanja izenačil na 2:2, izsilil podaljšek in Sharksom zagotovil točko. Foto: AP

V slednjem je hladen tuš za domače navijače sledil po slabih dveh minutah in pol. Kovaljčuk je zdrvel v protinapad in s strelom iz zapestja zadel na Jonesovo lovilko za veliko zmago.

"Počutim se dobro. Soigralci so mi bili v veliko pomoč. Rad bi se zahvalil vsem trenerjem in zdravnikom, svoje delo so opravili z odliko. Mislim, da smo v zadnjih tednih trenirali zelo dobro. Počutim se celo boljše kot pred poškodbo," je po tekmi povedal junak tekme Kovaljčuk.

Kingsi bodo naslednjo tekmo odigrali že v noči na ponedeljek, varovanci Willieja Desjardinsa bodo gostovali pri lanskem finalistu Stanleyjevega pokala Vegasu.

Vodilna Tampa Bay je slavila v Edmontonu. Foto: Reuters

Liga NHL, tekme 22. decembra:
SAN JOSE - LOS ANGELES
* 2:3 (0:1, 0:0, 2:1)
Radil 51., Pavelski 60.; Kovaljčuk 5., 63., Iaffalo 46.
TORONTO - NY RANGERS 5:3

Nalet branilca Winnipega Bena Chiarota na napadalca Vancouvra Tylerja Motta. Winnipeg je kanadski derbi v gosteh dobil z 1:0. Foto: Reuters

OTTAWA - WASHINGTON 0:3
CAROLINA - PITTSBURGH 0:3
ARIZONA - COLORADO 6:4
MINNESOTA - DALLAS * 1:2
EDMONTON - TAMPA BAY 3:6
VANCOUVER - WINNIPEG 0:1