28-letni Trevor Moore, ki je odraščal v Los Angelesu, je dosegel svoj prvi gol na tekmah končnice. Foto: Reuters

Moore je ob strelu z zapestja (podajalca; Vilardi in Byfield) zadel po slabih treh minutah in pol podaljška iz bližine, potem ko je Vilardi pred tem zadel plošček v zraku z visoko palico.
Sodnik je več minut gledal posnetek, nato pa le priznal zadetek.

"Iskreno nisem niti vedel, kaj sploh gledajo. Videl sem zadetek in bil prepričan, da Vilardi ni igral z visoko palico. Po navadi je tako, da če dolgo pregledujejo, situacija ni ravno prepričljiva. Zato sem upal, da bodo vendarle priznali zadetek," je napete trenutke komentiral Anže Kopitar.

Los Angeles v seriji proti Edmontonu povedel z 2:1

Kapetan LA-ja je prispeval podajo (njegova peta točka letošnje končnice), po kateri so gledalci v Crypto.com Areni ob koncu uvodne tretjine videli prvi zadetek večera, uspešen je bil Alex Iafallo. Kralji so takrat prvič v seriji v rednem delu povedli.

Los Angeles je ob selitvi seriji v njegovo dvorano povedel z 2:1, za preboj v drugi krog pa potrebuje še dve zmagi. Foto: Reuters

Kopitar: "Veliko smo govorili o tem, da moramo bolje začeti dvoboj kot v Edmontonu. Želeli smo začeti odločno in hitro v dvoboj vključiti naše glasne navijače. Dobro smo opravili delo, prvi zadetek pa nas je sprostil in vodil na pravo pot."

Connor McDavid je za Edmonton dosegel izjemna zadetka, ko je s strelom pod prečko unovčil prednost igralca več.

Pri izidu 1:2 je Leon Draisaitl storil nespametno potezo, saj je Drewa Doughtyja s palico udaril namerno v nogo. Le 18 sekund zatem je Adrian Kempe z leve strani izenačil (in s tem izsilil podaljšek), ko je ušel obrambi ob prednosti igralca več.

V podaljšku je bil v 62. minuti izključen Ryan Nugent-Hopkins zaradi udarca s palico.