29-letni kanadski center Nick Cousins je v 76. minuti odločil dvoboj v Torontu. Foto: Reuters

Florida je v Torontu po prvi tretjini vodila z 0:2, a nato v rednem delu ni več zadela. Gostitelji so to izkoristili in izenačili, podaljšek je v 56. minuti izsilil William Nylander. Podaljšek je po dobrih 15 minutah in pol s strelom iz zapestja odločil Nick Cousins.

Novinec Joseph Woll je v svojem prvem domačem nastopu v končnici zaustavil 41 strelov.

Panterji so se prvič po letu 1996 prebili v konferenčni finale. Tekmec bo Carolina, ki je izločila New Jersey.

Na tekmi Vegas - Edmonton (4:3) je izstopala druga tretjina (3:0), v kateri so Mark Stone, Reilly Smith in Nicolas Hague hitropotezno (v minuti in pol) zaostanek 1:2 spremenili v vodstvo s 4:2. V 43. minuti je Connor McDavid s svojim drugim zadetkom (oba je dosegel z igralcem več) znižal na 4:3, vendar se izid ni več spremenil. Naslednja tekma bo v nedeljo.