Anže Kopitar je vso tekmo uspešno krotil Tageja Thompsona, prvega napadalca Buffala. Sabrsi zdaj za končnico zaostajajo za pet točk, medtem ko so Kopijevi Kingsi skočili na drugo mesto Pacifika. Foto: Reuters

Po uvodni tretjini brez golov so se Kingsi razleteli v drugi tretjini. Sredi tekme je najprej ob igralcu manj zadel prvi golgeter LAK-a Adrian Kempe, ki je z močnim strelom s polrazdalje zabil že 27. gol v sezoni. Čez tri minute so gostitelji udarili še ob igralcu več: pak je malce srečno prišel do Arthurja Kaliyeva, ki pa je neubranljivo zadel v desni zgornji kot – jubilejni deseti gol za Američana, rojenega v Uzbekistanu.

Ob koncu druge tretjine je pri Buffalu sistem razpadel in v 33 sekundah so gostje prejeli dva gola, ki sta ju dosegla branilca. Najprej je pritisk in napake Sabelj kaznoval Sean Walker z udarcem z razdalje, v 40. minuti pa je izvrstno delo udarnega Kopitarjevega napada dokončal Matt Roy s strelom iz idealnega položaja med krogoma pred golom.

Phoenix Copley je proti Chicagu prvič v dresu Los Angelesa ostal nepremagan, proti Buffalu pa ga je od
Phoenix Copley je proti Chicagu prvič v dresu Los Angelesa ostal nepremagan, proti Buffalu pa ga je od "shutouta" ločilo 10 minut. 31-letnik iz Aljaske je odkritje sezone v Los Angelesu, z njim v vratih od začetka tekme so Kingsi dobili kar 17 od 21 srečanj! Foto: Reuters

LAK še ni pri pozitivnem +/-

V zadnji tretjini je Viktor Arvidsson za 5:0 izkoristil novo številčno premoč Kraljev. Sredi tretje tretjine je Buffalu uspelo pokvariti popoln hokejski večer v Los Angelesu: Dylan Cozens je preprečil Phoenixu Copleyju drugi zaporedni "shutout". Za tem je ob igralcu več za Sabrse zadel še Peyton Krebs in postavil končni izid 5:2 za Los Angeles.

Dva pozno prejeta zadetka sta preprečila, da bi LAK končno prišel do pozitivne razlike v golih, ki po 55 tekmah znaša -1, s čimer so izjema med ekipami na poti v končnico.

Kapetan Anže Kopitar je za spremembo ostal brez točke, a je v obrambi ustavil prvega napadalca Buffala. Tage Thompson z 69 točkami zaseda sedmo mesto na lestvici najučinkovitejših igralcev v NHL-u. Kopitar je sprožil tri strele v okvir vrat, izgubil en plošček, ustavil en strel in dobil kar 11 od 17 sodniških metov v 27 izmenah za 18:43 igre. Po 55 tekmah sezone je najboljši slovenski hokejist pri 46 točkah (16+30).

Konec tedna v Anaheim in z Arizono

Kralji bodo zdaj znova prosti tri dni, nato pa jih konec tedna čakati dve tekmi v dveh večerih: najprej pri Anaheimu, nato pa doma z Arizono. Zatem se bodo odpravili na daljšo turnejo petih tekem, ko jih do konca februarja čakajo gostovanja pri vseh treh ekipah z območja New Yorka.

"Najprej dve zmagi. Veseli smo, da smo dali točke v banko, vendar danes nismo igrali tako dobro, kot bi si želel. Vem, da bi morali ceniti in uživati v zmagah, vendar nocoj nisem bil preveč navdušen nad predstavo naše ekipe. Redko se zgodi, da pridem in kritiziram zmago, a nocoj je ta večer," je po tekmi dejal trener Kraljev Todd McLellan in pri tem spomnil na preveč lahko izgubljenih ploščkov.