Kapetan Colorada Gabriel Landeskog bo prvič v novi sezoni zaigral šele po novem letu. Foto: Reuters

29-letni Šved letos še ni odigral tekme, zaradi bolečin v kolenu, ki so se pojavile na pripravljalnem taboru pred sezono, pa se je zdaj skupaj s klubom odločil za artroskopsko operacijo kolena, ki ga je sicer operiral že sredi marca spomladi.

Gabriel Landeskog je zaradi prve operacije izpustil zadnjih 23 tekem rednega dela sezone, a se je zato polno pripravljen vrnil za končnico, v kateri je z 11 goli in z 11 podajami na 20 tekmah bil eden ključnih mož, da je Avalanche osvojil Stanleyjev pokal.

Veselje dvakratnega strelca Neala Pionka in Jetsov, ki so na tretji tekmi nove sezone prišli do druge zmage in to v domovanju prvakov. Foto: Reuters

Pionk odločil podaljšek v Denverju

Pred sredno tekmo z Winnipegom je trener Plazu Jared Bednar potrdil, da bo Landeskog po načrtu odsoten vse do sredine januarja. Na sami tekmi so Jetsi hitro povedli z 2:0 in 3:1, a sta Mikko Rantanen in Valerij Ničuškin izenačila še pred koncem 2. tretjine. Odločal je podaljšek, v katerem pa je že po 31 sekundah drugič na tekmi zadel Neal Pionk in s 4:3 prinesel zmago Winnipegu, medtem ko je Colorado na četrti tekmi sezone doživel drugi poraz, a osvojil vsaj tolažilno točko.

Tkachuk končal zmagoviti niz Letalcev

Konec je zmagovitega štarta v sezono za Philadelphio, ki je pri Floridi klonila s 4:2. Odločila je zadnja tretjina, v kateri je dve ključni podaji podelil Mathew Tkachuk, za katerega so Panterji poleti naredili odmevno menjavo, a tudi plačali visoko ceno Calgaryju.

Podaljšek je odločal tudi na tretji sredni tekmi v Ligi NHL. Podaljšek dvoboja Seattle – St. Louiesje po dveh minutah in 10 sekundah odločil Justin Faulk, za katerega je bil to tudi drugi gol večera.