Junak Floride je Carter Verhaghe. Zadel je v podaljšku za končno zmago svoje ekipe. Foto: Reuters

Odločilni gol za Florido je po osmih minutah in 35 sekundah podaljška dosegel Carter Verhaeghe. Pred tem je kazalo na zmago Bostona, ki je vodil s 3:2, a je minuto pred koncem izid izenačil Brandon Montour.

Montour je dosegel dva gola, enega je prispeval Sam Reinhart za Florido, ki je v seriji že zaostajala z 1:3 v zmagah. Panterji se bodo v drugem krogu končnice pomerili s Toronto Maple Leafs.

Za Boston, ki je v rednem delu zbral največ zmag (65) in točk (135) v zgodovini lige, je David Krejči vpisal gol in dve podaji, zadela sta še David Pastrnak in Tyler Bertuzzi.

Po rednem delu je Florida sicer zaostala 43 točk za Bostonom. Le hokejisti Los Angeles Kings so leta 1982 po rednem delu zaostali za več točk (48) in nato presenetili favorizirani Edmonton Oilers v prvem krogu.

Oliver Bjorkstrand je dvakrat zaxdel za Seattle. Foto: Reuters

Seattle izločil lanske prvake
Seattle Kraken pa je na Zahodu izločil lanske prvake – Colorado Avalanche. Na odločilni sedmi tekmi je slavil z 1:2.

Seattle je s tem postal prva razširitvena ekipa v zgodovini lige, ki je v svoji prvi seriji končnice premagala aktualne prvake Stanleyjevega pokala.

Vsi zadetki so tokrat padli v drugi tretjini. Za Seattle je bil dvakrat natančen Oliver Bjorkstrand, Yanni Gourde je dvakrat podal. Edini gol za Colorado je dosegel Mikko Rantanen.

V drugem krogu na zahodu se bo Seattle pomeril z Dallas Stars.