32-letni kanadski center Steven Stamkos (leta 2008 je bil na naboru izbran prvi in vso kariero igra za Tampo Bay) je z dvema zadetkoma Tampo popeljal v veliki finale. Foto: Reuters

Amalie Arena je se je prvič stresla sredi druge tretjine, ko je Steven Stamkos dobil plošček v nevtralni tretjini, pridrsal pred gol in z natančnim strelom premagal vratarja Igorja Šestjorkina.

V 54. minuti je z igralcem več izenačil Frank Vatrano, Tampa Bay pa je potrebovala le 21 sekund za nov zadetek. Strelec je bil znova kapetan Stamkos, ki je odbiti plošček z nogo potisnil v mrežo.

Vratar Tampe Bay Andrej Vasilevski je ubranil 20 strelov. To je že sedma zaporedna zmaga Tampe Bay v domači dvorani, kar je klubski rekord. Pri gostih se je v drugi tretjini poškodoval Ryan Strome in se ni več vrnil na led.

Rangersi so v Madison Square Gardnu v New Yorku dobili obe uvodni tekmi serije, nato pa je Tampa Bay Lightning zmagala kar štirikrat zapored. Za Stanleyjev pokal se bo udarila s Coloradom, ki je v finalu Zahoda s 4:0 izločil Edmonton.

Finalna serija se bo začela v sredo (po slovenskem času v četrtek ob 2. uri zjutraj), uvodni tekmi bo gostil Colorado. Tampa lovi zgodovinski dosežek, saj bi lahko postala prva ekipa v skoraj 40 letih, ki je trikrat zaporedoma osvojila Stanleyjev pokal. Floridčani lovijo svoj četrti naslov prvaka lige NHL, po letih 2004, 2020 in 2021.