Gol Jacka Eichla, po katerem je bilo konec upanja za Edmonton na tretji tekmi dvoboja z Vegasom. Foto: Reuters

V tretji minuti je Warren Foegele s prvim zadetkom v končnici popeljal Naftarje v vodstvo, ki pa je zdržalo zgolj dve minuti. Jonathan Marchessault je po izenačujočem golu nato še pred iztekom prve tretjine popeljal Zlate viteze v vodstvo z 2:1, za njegova prva gola v končnici pa mu je podal Jack Eichel.

Tretjo tekmo finala Pacifiške skupine je odločila druga tretjina, v kateri je Vegas natresel še tri gole. Najprej je bil natančen Zach Whitecloud, nato pa je v 33. minuti Jack Eichel ukradel plošček in samostojni protinapad končal z izjemnim strelom iz zapestja. Piko na i je s svojim šestim golom v končnici postavil Chandler Stephenson.

Vratar Vegasa Laurent Brossoit je moral že v uvodni tretjini zaradi poškodbe z ledu, potem ko je ustavil tri od štirih strelov na svoja vrata, izkazal pa se je Adin Hill, ki ga je zamenjal med vratnicama. Do konca tekme je ustavil vseh 25 strelov.

Nemški zvezdnik Edmontona Leon Draisaitl, ki je na prejšnjih osmih tekmah končnice dosegel 13 golov in štiri podaje, je prvič v končnici ostal brez zadetka. Tudi kapetan Naftarjev Connor McDavid je prvič po uvodni tekmi končnice proti kraljem Anžeta Kopitarja ostal brez točke.

Tudi četrta tekma je na sporedu v Kanadi, preden se dvoboj vrne v ZDA.

Če so na drugi tekmi serije prejeli kar tri gole ob igralcu manj, je tokrat Vegas ponudil Edmontonu zgolj 34 sekund igre s številčno premočjo. Foto: Reuters