Los Angeles ima po polovici sezone izkupiček zmag 23-17-1, kar je v primerjavi z lansko sezono malenkost slabše (23-15-3). Foto: Reuters
Jarret Stoll in Justin Williams
Jarret Stoll je dosegel 10. in 11. zadetek v sezoni. Foto: Reuters
Jack Johnson
Zahodna konferenca je letos neverjetno izenačena. Med petim Coloradom in 12. St. Louisom sta le dve točki razlike! Kar pet ekip ima 47 točk, to velja tudi za LA, ki je trenutno osmi. Foto: Reuters
Jimmy Howard
Jimmy Howard je pri streljanju kazenskih strelov ostal nepremagan in Detroitu prinesel še drugo točko na gostovanju v Vancouvru. Foto: Reuters

Za prvi zadetek je že v 3. minuti poskrbel Anže Kopitar, ki je kljub naletu zvito podal Dustinu Brownu, ta pa je od daleč matiral Mathieuja Garona.

Jarret Stoll zadel dvakrat
V 10. minuti je za 2:0 zadel Alec Martinez. Visoko prednost pa je nato z dvema zadetkoma prinesel Jarret Stoll. Ob koncu prve tretjine je v mrežo preusmeril natančno podajo Drewa Doughtyja, v 28. minuti pa je ob igri z igralcem manj končal bliskovit protinapad.

Napake spet odprle tekmo
Domači vratar je nato zakuhal napeto tekmo, saj je prejel tri zares poceni gole. Quick je najprej zadetek dobil po preusmerjenem ploščku, ki je med njegovima nogama zdrsel z majhno hitrostjo. Pri drugem golu je nespretno zaplaval iz vrat, Rick Nash pa je plošček poslal v nebranjen del mreže. Devet minut pred koncem je bilo le še 4:3, saj je od daleč zadel še Fedor Tjutin.

Živce pomirila Smyth in Williams
Domača rešitev je prišla v podobi Ryana Smytha, ki je v 57. minuti skreiral svoj tipični zadetek, saj se je mojstrsko znašel pred gostujočimi vrati in v mrežo poslal enega od odbitkov. Drame s tem še ni bilo konec, saj je Quick na drugi strani neodločno posredoval in ni odbil ploščka, proti kateremu je zadrsal, Nash pa je nato zabil svoj 20. zadetek v sezoni. Da sta dve točki le ostali v Staples Centru, je pol minute pred koncem poskrbel Justin Williams, ki je zadel prazno mrežo.

Pri podajah kar na petem mestu
Kopitar je v slabih 20 minutah štirikrat streljal, plošček pa je dvakrat letel v okvir vrat. Na zadnjih sedmih tekmah ni dosegel gola, zato pa je v tem obdobju zbral kar 10 podaj. V tej statistiki jih ima zdaj 30, kar ga uvršča na visoko peto mesto! V najbolj odmevni statistiki - številu točk - pa s 45 točkami zaseda osmo mesto.

Jack Johnson bo Kralj še sedem let
Pred tekmo je domači branilec Jack Johnson s Kralji podaljšal pogodbo. Nova sedemletna pogodba mu bo prinesla 30,5 milijona dolarjev. Na 23-letnika je to očitno dobro vplivalo, saj je nato dosegel kar tri podaje.

Jan Muršak igral dobrih šest minut
Detroit je v derbiju Zahoda po streljanju kazenskih strelov premagal Vancouver z 2:1. Jan Muršak je na ledu prebil šest minut in 39 sekund, v katerem ni streljal, dobil pa je svoj edini "buli".