Bomo Slovenci ob Anžetu Kopitarju letos v Ligi NHL spremljali še Jana Muršaka? Foto: Reuters

Muršak je v 25. minuti aktualne prvake Lige NHL popeljal v vodstvo z 2:1. Na koncu je bilo 4:3, pri čemer je odločilni gol v 44. minuti dosegel Daniel Cleary. 20-letni Pesničan je, potem ko ga je lani na naboru izbral Detroit, podpisal triletno pogodbo s klubom. Morda bo že letos dobil priložnost, da zaigra med elito, sicer pa se bo najprej kalil v Ligi AHL. Trenutno se za 23 mest v prvem moštvu Detroita poteguje še 33 igralcev.

Medtem se je v Pragi in Stockholmu začela nova sezona Lige NHL. Več tukaj.

Phoenix je Los Angeles premagal s 5:2, potem ko je že po drugi tretjini vodil s 4:0. Anže Kopitar je dosegel gol in podajo. Kralji bodo zadnjo pripravljalno tekmo odigrali v nedeljo proti San Joseju.