Zdi se, kot da Olimpiji igra ni stekla po željah, a vendarle, tu je že tretja zmaga v treh tekmah ob uvodu v sezono Lige IceHL 2024/25! Po zaostanku z 0:1 in po kar nekaj obdobjih premoči gostov v ključnih trenutkih tekme so tri točke vredne še več. Olimpija, za katero je prvič v sezoni zaigral Robert Sabolič, je bila disciplinirana, imela je le eno izključitev (Sabolič v 14. minuti), medtem ko so si gostje nabrali šest dvominutnih kazni, česar sicer Olimpija ni znala unovčiti.

Fram edini premagal Horaka
V Tivoliju je bilo 1843 gledalcev, pol manj kot pred tednom dni na tekmi proti Beljaku. V prvi tretjini se je hitro ponudila priložnost za zadetek gostiteljev, saj je bil po manj kot dveh minutah igre pri Asiagu izključen Filippo Rigoni. Ob izteku pete minute pa hladna prha, zadeli so gostje. Z desne strani je Lukaša Horaka ob slabem posredovanju Olimpijine obrambe premagal Jason Fram.

Lukaš Horak je ustavil 29 strelov in je med najzaslužnejšimi za zmago Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Kerbashian s poškodbo kolena
Zeleni, ki jih je vodil trener Andrej Tavželj (Antti Karhula je zbolel), so takoj pritisnili, že v naslednjem napadu je poskusil Robert Sabolič, ki je bil tudi ob izteku 16. minute (z igralcem več) pred vrati Asiaga. Justin Fazio je strel obakrat ubranil. Vmes si je koleno poškodoval član prve napadalne trojke Kale Kerbashian, ki je moral z ledu.

Pance izkoristil darilo, Ege odločil tekmo
Tudi v drugi tretjini Olimpija ni delovala najbolje, a vendarle je v 28. minuti Tivoli dočakal izenačujoči zadetek. Žiga Pance je prestregel podajo v obrambni tretjini gostov in hladnokrvno izkoristil darilo. Sredi druge tretjine je imel Sabolič spet priložnost, a je zgrešil vrata.

V zadnji tretjini je Asiago zadel vratnico, tekmo pa je v 48. minuti odločil novinec v Olimpijinem dresu Wyatt Ege, ki je bil po podaji Tomaševiča spreten v gneči pred golom. Za zmago je bilo treba trepetati do konca, a lahko bi bilo drugače, če bi Olimpija dvakrat izkoristila prednost igralca več.

V nedeljo še ena tekma v Tivoliju
Slovenski prvaki bodo že v nedeljo spet igrali doma, v Tivoli prihaja južnotirolska ekipa Pustertal.