Mitja Šivic se je izkazal na mestnem obračunu. Foto: RTV SLO

Po dveh tretjinah je bilo le 2:1, gostje iz ljubljanskega predmestja pa so bili celo boljši po strelih na gol (20:21). V zadnjem delu pa so zmaji vendarle pokazali več in v razmaku petih minut dosegli tri gole. Dvakrat je zadel Mitja Šivic. Olimpija je samo v tretji tretjini sprožila tri strele več kot v prejšnjih dveh skupaj.

V drugi tekmi so Acroni Jesenice na domačem ledu izgubile proti neposrednemu tekmecu za finale Banque Royale Slaviji. Izid: 3:5. Mladi železarji so v 50. minuti z golom Bremca povedli s 3:2, nato pa izkušenim gostom dovolili preobrat, za katerega sta poskrbela Kumar in Burnik. Prav lahko se zgodi, da Gorenjcev ne bo v finalu.