Trener Bojan Zajc se je razveselil Mušičeve vrnitve, saj so poškodovani napadalci Gal Koren, Aljaž Uduč in Žiga Pešut.

McBride zadel po protinapadu
Gostitelji, ki so v uvodnem krogu v Tivoliju zmagali s 6:1, so tudi tokrat začeli sijajno. V 59. sekundi je nekdanji zmaj Brock McBride po protinapadu matiral Jeffa Frazeeja. Njegova zgodba v Beljaku je končana, zaigral bo le še na nedeljski tekmi proti Albi.
Vse odločeno že po 20 minutah
Miha Verlič
, ki je prav tako že blestel v Tivoliju, je ušel po levi strani in povišal na 2:0 v 6. minuti. V 9. minuti so imeli gostje igralca manj, a je po protinapadu Nika Pema in Sebastijana Hadžiča lanski vratar Olimpije Olivier Roy strel ubranil. Po desetih minutah so bili Ljubljančani že na kolenih, saj je zadel še Valentin Leiler. Ljubljančani so se pritožili, saj naj bi bil dosežen z visoko palico, sodniki pa tega niso želeli pogledati na posnetku. Sedem sekund pred koncem uvodne tretjine je prednost igralca več unovčil Dustin Johner.

Guimond edini ukanil sijajnega Roya
Izbranci Grega Holsta so nato precej znižali ritem. V drugi tretjini sta mreži mirovali, nekajkrat je odlično posredoval Roy. V 49. minuti je Samuel Labreque povišal na 5:0, častni gol za zmaje pa je z modre črte prispeval Sacha Guimond v 54. minuti ob "power playu". Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 32:27.

V nedeljo čaka Olimpijo še zadnja preizkušnja pred reprezentančnim premorom, v Tivoli prihajajo prvaki iz Salzburga.