Razplet sobotnega obračuna v Tivoliju je že v tretji minuti nakazal kapetan Aleš Mušič, vodstvo pa je v 13. minuti povišal Gal Koren.

Vratar Žan Us (25 obramb) je klonil le na začetku druge tretjine, ko so gostje izkoristili napako Olimpije in z igralcem manj znižali na 2:1. A prejeti zadetek Ljubljančanov ni zmedel, za novo povišanje je poskrbel Koren ob številčni prednosti še pred koncem tretjine.

Koren je v 46. minuti dosegel hat-trick. "Vedel sem, da potrebujem en lep gol in se mi bo potem odprlo," je povedal Gal Koren, ki je kar šest tekem čakal na prvi letošnji gol v Alpski ligi.

Zmago je potrdil Mušič v 51. minuti. V strelih na gol je bilo 37:26.

Trener Jure Vnuk je bil zadovoljen s predstavo Olimpije: "Danes nam je vse lepo uspevalo, igrali smo z visokim ritmom in malo presenetili ekipo iz Rittna. Veliko smo tvegali, a tudi veliko dobili."

Z 12 točkami so zdaj zeleno-beli že tik pod vrhom prvenstvene lestvice. Naslednja tekma jih čaka v gosteh, v četrtek pri Cortini.

Jeseničani premagali novince v ligi
Tudi SIJ Acroni Jesenice so v 5. krogu zmagale. V gosteh so ugnale Milano s 4:5. Začetek je sicer pripadel domačim, zadel je eden od dveh Slovencev v ekipi Eric Pance (v ekipi še Maks Selan), potem pa so Jeseničani poskrbeli za preobrat. Dosegli so tri gole, strelci so bili Žiga Urukalo, Gašper Glavič in Tadej Čimžar, toda tudi domači so bili uspešni še enkrat in napovedali tesen razplet.

Gostje so sicer še dvakrat povišali naskok na dva gola, najprej z zadetkom Nika Pema ob številni prednosti, potem pa še z drugim golom na tekmi Čimžarja. A so se po dveh zadetkih Francisa Verraulta-Paula Milančani spet vrnili, na koncu pa so gostje le znali obdržati minimalno prednost in vse tri točke.

Jeseničani ne bodo imeli veliko počitka pred naslednjo tekmo, že v nedeljo jih ob 18. uri čaka novo gostovanje; iz Milana se bodo podali v Feldkirch k moštvu nekdanjega slovenskega selektorja Nika Zupančiča.