Miha Štebih se je veselil prvega zadetka v Alpski ligi.
Miha Štebih se je veselil prvega zadetka v Alpski ligi. "Dolgo sem čakal in zdaj jih bom dal zagotovo še več," je dejal po tekmi. Foto: www.alesfevzer.com

Prejšnji teden so bili boljši od Kitzbühela (9:2) in Cortine (7:3). Tokrat jim je uspelo dobiti tudi prvo tretjino, potem pa se je znova odprlo in Italijani niso imeli nobenih možnosti.

Trener Gregor Polončič ima kar nekaj težav, saj je precej poškodovanih igralcev. Mark Čepon je že končal sezono, manjkali so tudi Tadej Čimžar, Luka Ulamec, Nejc Brus, Mark Sever in vratar Paavo Hölsä. Zdaj ni več v ekipi Jana Drozga, ki se je moral odzvati pozivu svoje ekipe iz Lige NHL Pittsburgha, tako da v tej sezoni ne bo mogel več pomagati zmajem. V vratih je bil znova Tilen Spreitzer, ki pa ni imel veliko dela. Razmerje v strelih na vrata je bilo 39:21.

Štebih s prvim golom v sezoni podrl vse načrte gostov
Tekma se je za Olimpijo začela še bolje kot dvoboj teh tekmecev pred slabim mesecem, ko so zadeli po 34 sekundah. Tokrat se je mreža Rittna prvič zatresla že v 23. sekundi, strelec je bil Miha Štebih. To je bil njegov prvi zadetek v teh sezoni.

Do konca prve tretjine so nato gostje zdržali brez prejetega zadetka, zato pa so gostitelji močno napolnili mrežo v nadaljevanju. Začel je Anže Ropret, premoč sta potrdila Aleksandar Magovac in Miha Zajc s strelom pod prečko ob prednosti igralca več, Ropret pa je dodal še en zadetek.

Po plošček je moral v svojo mrežo sicer tudi vratar Ljubljančanov Spreitzter, a pri visokem vodstvu zadetek Markusa Spinella ni bil nevaren.

V zadnji tretjini je Olimpija nekoliko spustila ritem, vseeno pa bila tudi v zadnjih 20 minutah boljša. Za svoj tretji gol je najprej poskrbel Ropret, piko na i pa je postavil Martin Bohinc po odličnem prodoru poldrugo minuto pred koncem.

Ropret: Prelomna je bila zmaga nad Jeseničani
"Zadnje tekme se nam je strelsko odprlo. Na nekaterih prejšnjih srečanjih nam ni šlo, še posebej proti Pustertalu. Zdaj je le steklo. Vesel sem, da sem dosegel tri gole. Imel sem še nekaj priložnosti, a se ne pritožujem. Ostati moramo na realnih tleh in trdo delati. Če se držimo sistema, nimamo nobenih težav," je bil zadovoljen Ropret.

"Zmaga nad Jeseničani je bila res prelomna. Tako tekmo bi lahko tudi izgubili. Na naslednjih tekmah se nam je odprlo. Prevečkrat smo šli preveč ležerno v prvo tretjino in znašli smo se v zaostanku. V drugi tretjini je tekmece večkrat malce zmanjkalo, mi pa smo obdržali visok ritem. Ne uspe jim dohajati nas. Imamo dolgo klop, številne poškodbe se ne poznajo, odšel je tudi Jan Drozg," je poudaril Ropret.

Naslednjo tekmo bodo zeleno-beli igrali v soboto, ko bodo gostovali v Asiagu.