Alex Berry in drugi tuji hokejisti še niso zatresli mreže v 180 minutah. Foto: MMC RTV SLO
Luka Gračnar
Luka Gračnar je branil 80 minut na začetku sezone, v torek bi lahko dobil priložnost pred nezanesljivim Berndom Brücklerjem. Foto: Aleš Fevžer

Zeleno-beli so zaradi evropskega prvenstva v košarki prve tri tekme Lige Ebel odigrali v gosteh. V Innsbrucku (2:4) in Dornbirnu (0:4) niso prikazali prave igre, v precej boljši luči so se predstavili v petek v Linzu (2:3), a točk vseeno še nimajo.

Zelo motivirana bosta predvsem branilec Nick Ross in Gregor Koblar. Kanadčan je lani odigral devet tekem za rdeče bike, Koblar pa je tri leta igral za mladinsko ekipo Salzburga. Poškodovani so Miha Pesjak, Scott Howes in Pascal Morency, prvič letos bo zaigral Miha Verlič.

Polom bikov na Dunaju
Salzburg je brez Pierra Pageja videti izgubljen. Don Jackson je zelo slabo začel sezono na klopi rdečih bikov, ki imajo le dve točki za zmago nad Innsbruckom doma z 2:1. V petek so doživeli pravi polom na Dunaju (1:9), že po desetih minutah so Capitalsi vodili z neverjetnih 6:0! Zelo se pozna, da manjka kapetan Matthias Trattnig.

Čas je, da se prebudijo tujci
"Salzburg bo po visokem porazu na Dunaju zelo motiviran. Od začetka tekme moramo biti pripravljeni, vsi igralci morajo iztisniti maksimum iz sebe. Zelo si želimo osvojiti prvi dve točki, imamo pa velike težave z doseganjem zadetkov," je pojasnil trener Bojan Zajc. Olimpija je na treh tekmah dosegla le štiri gole, prav vse so dosegli slovenski igralci.