Nik Zupančič
Slovenija in Italija se pogosto srečujeta na pripravljalnih tekmah. Foto: BoBo

Priložnost med vratnicama je tokrat dobil drugi slovenski vratar na turnirju Matija Pintarič. Slovenija v prvi tretjini ni izkoristila prednosti igralca več, kazen pa je prišla ob koncu prvega dela, ko je v 18. minuti v polno zadel Marco Insam in tako že prvi italijanski "power play" spremenil v gol.

V nadaljevanju so izbranci Nika Zupančiča že od začetka še bolj pritisnili in si pripravljali priložnosti, po nekaj zgrešenih strelih pa so začeli tudi zadevati. Prvi je vratarja tekmecev premagal Matic Podlipnik, ki je zadel v 29. minuti nekaj sekund po izteku italijanske kazni. Potem pa je tako kot proti Poljski (4:1) stvari v svoje roke prevzel Jan Urbas. Kapetan je najprej poskrbel za 2:1, v 38. minuti pa po uigrani podaji klubskega soigralca iz Beljaka Mihe Verliča povišal še na 3:1.

To je pomenilo popolno prevlado Slovenije in razpad sistema pri Italiji. Slovenci so v praktično vsaki nevarni akciji zatresli mrežo, v razmiku treh minut so povišali na 6:1, med strelce pa so se vpisali še Verlič (Urbas je bil v vlogi podajalca), Jaka Ankerst in David Rodman, ki je pet minut pred koncem prvič izkoristil prednost igralca več za Slovenijo. Po šestem zadetku so Italijani le zaigrali bolje, potem pa še drugič ob igralcu več zadeli ter tako za malenkost popravili bled vtis.
Slovenija je v Katovicah Italijo lani premagala že na SP-ju (3:1), ko sta si obe zagotovili napredovanje med elito, prav tako pa tudi avgusta na prijateljski tekmi na Bledu.

V soboto ob 15.00 bo tekmec risov Ukrajina.