Zmaji so si v slačilnici dali duška ob zvokih Saše Lendero in dalmatinskih napevih. Naslov so zalili s pivom in šampanjcem. Foto: RTV SLO
Pokal je dvignil kapetan Olimpije Robert Ciglenečki. Foto: RTV SLO
Aleš Burnik je načel mrežo Mohoriča, na koncu pa je ostal praznih rok. Foto: RTV SLO
Mitja Šivic
Mitja Šivic je bil med najzaslužnejšimi za uspeh Olimpije. Foto: RTV SLO
Olimpija končala serijo s 4:1

Odločilni gol je v 4. seriji zabil Lou Dickenson. Zmaji so sicer "loterijo" dobili s 3:1. V rednem delu se je zmaga v 54. minuti nasmehnila Založanom, ki so po projektilu Žige Pavlina z modre črte povedli s 3:2. Toda veselje "rumenih" je bilo kratkotrajno, saj je že minuto kasneje plošček po silovitem strel McCarthyja oplazil enega od branilcev Založanov in presenetil Anžeta Ulčarja.

Dvakrat v polno v dobri minuti
V prvi tretjini se je Olimpija po golu Aleš Burnika z neposredne bližine znašla v zaostanku, a je za preobrat poskrbel Aleš Mušič, ki je zadel v razmiku dobre minute ob koncu prvega in začetku drugega dela. Najprej je v mrežo pospravil odbitek po strelu Jureta Kralja, nato pa je Ulčarja ugnal še izza gola. Izid 2. tretjine je s strelom od daleč postavil Marko Češnjak. "Zeleni" so tik pred zadnjim odmorom zadeli še vratnici (Ciglenečki, Hočevar).

Mušič: Zelo motivirani za Ligo Ebel
"Vsi smo presrečni. Slavija je bila zelo dober nasprotnik. Presenetili so nas na prvi tekmi. Celo sezono smo z njimi bili trd boj. V Mednarodni ligi so nas premagali oni, zdaj smo zmagali mi. Današnja zmaga je bila zelo srečna. Na vsak način smo hoteli zaključiti serijo. Želja je bila izjemna, več kot 100-odstotkov smo želeli pustiti na ledu. Tokrat sem zadel dvakrat, vendar važna je zmaga ekipe in 11. zvezdica. Vsekakor bi bilo proti Jeseničanom težje, imajo sijajno ekipo. Njhov glavni cilj je bila Liga Ebel, mi pa smo si želeli osvojiti državno prvenstvo po treh letih in uspelo nam je. Vsi smo že zelo motivirani za Ligo Ebel," je pred slačilnico državnih prvakov za MMC navdušeno pripovedoval Mušič, s tremi goli najboljši igralec zadnje tekme finala.

Olimpija je tako dobro izkoristila odsotnost Acroni Jesenic in vknjižila 11. zvezdico v samostojni Sloveniji, skupno pa že 19.