Tomaž Razingar je prvi v delirij spravil 2.800 gledalcev. Foto: hkjesenice.si

Železarji so le dan po veličastni zmagi v Ligi Ebel proti Salzburgu s 6:3 prvič v sezoni na tekmo DP-ja poslali prvo moštvo, kar je na tribune privabilo 2.800 gledalcev. Gostitelji so povedli po prvi akciji, Tomaž Razingar je v 8. minuti na hrbet položil Seana Fieldsa in zadel v prazno mrežo.

Tekma se je prelomila v drugi tretjini, ko sta v razmaku petih minut zadela Mitja Robar in Tomi Hafner. Prvi je zadel ob igri z igralcem več, ko mu je natančno podal Marcel Rodman. Hafner je plošček v mrežo pospravil po uigrani akciji, plošček pa je pot v mrežo našel tik ob vratnici.

Ljubljančani so častni zadetek dosegli v predzadnji minuti, ko se je med strelce vpisal Aleš Mušič. Aktualni prvaki so s tem tudi prevzeli vodstvo na lestvici. ZM Olimpija zaostaja eno, Slavija pa dve točki.

Državno prvenstvo, 2. del, 4. krog

ACRONI JESENICE - ZM OLIMPIJA
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
2.800; Razingar 8., Robar 23., Hafner 28.; Mušič 59.

BANQUE ROY. SLAVIJA 4 2 0 0 2 (4) 10
ŠD ALFA 4 0 0 0 4 (1) 1 () - točke iz prvega dela * - zmaga/poraz po podaljšku/k.strelih