Anže Kopitar je v 21 minutah enkrat streljal v okvir vrat, enkrat pa mimo, ob tem so mu našteli kar štiri nalete, odvzet plošček in blokado strela. Od 15 sodniških metov jih je dobil sedem. Foto: Reuters
Tim Thomas (Boston Bruins)
36-letni Tim Thomas je letos razred zase med vratarji, saj vodi v treh izmed štirih ključnih kategorij, le pri številu zmag z eno manj od Jonasa Hillerja (Anaheim) zaseda 3. mesto. Foto: Reuters
Ryan Smyth (Los Angeles Kings)
Ryan Smyth je dosegel 18. gol v sezoni, s katerim se je na klubski lestvici izenačil z vodilnim Justinom Williamsom. Kopitar je s 16 goli na četrtem mestu. Foto: Reuters
Raffi Torres in Kari Lehtonen
Obračun 1. in 3. moštva Zahoda je z visokih 7:1 pripadel Vancouvru, ki se je z 69 točkami izenačil z vodilnim moštvom lige Philadelphio. Foto: Reuters

Soigralca iz olimpijskega moštva ZDA sta bila v Staples Centru deležna 34 strelov, vratar Kosmatincev je klonil dvakrat, vratar Kraljev pa je petič letos ohranil mrežo nedotaknjeno, kar je gostiteljem prineslo prvo zaporedno zmago v koledarskem letu 2011 - v soboto je Los Angeles slavil v Phoenixu s 4:3.

Zdravniški pregled je potrdil, da je prvi center Bostona Marc Savard doživel nov pretres možganov, zaradi katerega je vprašljiva tudi njegova nadaljna kariera. Savard je zaradi pretresa po naletu Matta Cooka izpustil celotno lansko končnico in prva dva meseca letošnje sezone.

Po 22 "power-playih" le zadeli
Najprej so Kingsi končno unovčili igro z igralcem več. Za prvi "power-play" gol po sedmih tekmah in 22 neuspešnih poskusih je poskrbel "kralj" vratarjevega prostora Ryan Smyth, ki je z drugim strelom le ukanil Thomasa, ki je predtem zaustavil projektil Jarreta Stolla.

Loktjonov upravičil vpoklic na levo krilo
Drugi in zadnji gol na tekmi sta bila delo prvega napada. Anže Kopitar je vzel plošček na svoji modri črti in prodrl po desni strani globoko v napadalno tretjino ter podal kapetanu Dustinu Brownu za hiter strel. Thomas je bil pripravljen, a je odbitek na drugi strani v mrežo poslal Andrej Loktjonov. 20-letni Rus, ki je po zadnjem vpoklicu iz AHL-a igral drugo tekmo na mestu Kopitarjevega levega krila, je s tem dosegel svoj drugi gol v Ligi NHL. Kopi je prišel do 33. podaje sezone, z 49 točkami na 49 tekmah pa si deli 10. mesto na lestvici strelcev.

Pred premorom za All Star še San Jose
LAK je v letošnji sezoni izmenjaje nanizal dve pozitivni in dve negativni seriji. Potem ko so z izkupičkom 3-13-0 z vrha Zahodne konference skorajda padli na samo dno, so Kalifornijci prvič dosegli dve zaporedni zmagi, za želenim osmim mestom pa zdaj zaostajajo tri točke in tri mesta. Pred odmorom za tekmo vseh zvezd Kopitarja in soigralce v sredo čaka še srečanje z dobro znanim San Josejem.