John Hughes se je poigraval z obrambo Olimpije. Foto: MMC RTV SLO
Bojan Zajc

Ljubljančani so sicer najvišji poraz v Ligi Ebel vknjižili lani novembra v Linzu, ko so gostitelji slavili s kar 10:0, najvišja domača poraza do zdaj pa sta bila lanski prav tako proti Linzu, ko je bilo 8:1, in leta 2008 proti Salzburgu, ki je slovensko prestolnico zapustil z zmago s 7:0. Tokrat je kazalo, da bo padel nov rekord, ko je bilo že po dveh tretjinah igre mačke z mišjo 9:0, a hokejisti s Solnograške so v zadnjih 20 minutah popustili.

V 43. minuti je nato po samostojni akciji znižal Miha Zajc, pet minut pozneje pa je iz bližine Luko Gračnarja premagal Žiga Pešut. Gračnar je imel nekaj dela le v zadnji tretjini, ko je Salzburg popustil. Tedaj so zmaji tudi zbrali 16 strelov, prej pa v 40 minutah le 12.

Zaradi poškodovanega kolena v vratih Olimpije ni bilo Jeffa Frazeeja. Njegovo mesto je zasedel 21-letni Jakob Raišp, ki je že v prvih sedmih minutah moral trikrat pobrati plošček iz svoje mreže. Dvakrat ga je v uvodnih minutah ukanil nekdanji zmaj John Hughes, ki je igral izvrstno. Mrežo je načel po samostojni akciji, nato zabil hat-trick, zbral pa je še eno podajo. Dvakrat je bil uspešen še Raphael Herburger. Rdeči biki so zadnje tri gole – desetič so Raišpa premagali v 49. minuti – dosegli z igralcem več, sicer pa so kar nekajkrat povsem izigrali domače hokejiste.