Tom Pokel, ki je leta 2014 popeljal Bozano do naslova, je preporodil Italijane po vrnitvi na klop. Foto: MMC RTV SLO

Rdeči biki, ki branijo naslov, so se morali pošteno potruditi za četrto zmago. Odločilni zadetek je v 52. minuti dosegel Thomas Raffl po lepi akciji Ryana Duncana in Dominiqua Heinricha. Luka Gračnar je bil tudi na četrti tekmi na klopi, znova je branil Bernhard Starkbaum.

Bolzano je po uvodnem porazu v Linzu nanizal kar štiri zmage zapored. Na peti tekmi so izbranci Toma Pokla pred 4.900 gledalci kaznovali vsako napako gostiteljev. Brodie Reid je po protinapadu zadel za vodstvo v 13. minuti. Tudi v drugi tretjini so Italijani izvedli sijajen protinapad, ki ga je z natančnim strelom z desne strani zaključil Andrew Michael Yogan. Črna krila so razpadla, po podaji Reida izza vrat je Travis Okeksuk le še podstavil palico v 32. minuti za 0:3. Po znižanju Ricka Schofielda je v zadnji minuti druge tretjine Lindsay Sparks velemojstrsko spremenil smer ploščka pred vrati za 1:4.

V zadnji tretjini sta Joel Broda in Ryan Michael Potulny znižala na 3:4. Linz je vse moči usmeril v napad, v zadnji minuti je skušal tudi brez vratarja Michaela Ouzasa priti do podaljška, a mu ni uspelo.

Polfinale na štiri zmage se začenja v torek. Salzburg bo gostil KAC, Dunaj pa se bo pomeril z Bolzanom.