John Tavares se je izkazal s tremi podajami. Foto: Reuters
Cam Ward
Vratar Caroline Cam Ward je moral petkrat priznati premoč. 30-letni Kanadčan je zbral 21 obramb. Foto: EPA

Ta se je Islandersom pridružil pred tednom dni, prišel je iz Bostona, s katerim je leta 2011 osvojil tudi Stanleyjev pokal. 30-letnik iz Edmontona je s tremi točkami prispeval levji delež k zmagi svoje ekipe, ki je lansko sezono v svoji diviziji sklenila na zadnjem mestu. Kar štiri točke je zbral Brock Nelson.

Boychuk hitro dokazal svojo vrednost
V ekipi Islandersov je debitiralo kar osem igralcev. Boychuk je Newyorčane v vodstvo popeljal v 18. minuti, ko je s projektilom z razdalje premagal nemočnega Cama Warda. Dve minuti pozneje je vodstvo ob igri z igralcem več ob desni vratnici po podaji Johna Tavaresa podvojil Nelson. Ta je dosegel tudi edini zadetek v drugi tretjini. Z modre črte je silovito sprožil Boychuk, plošček se je odbil od Nelsonove palice in pristal v mreži.

Pet zadetkov v zadnji tretjini
V zadnji tretjini so gledalci videli še pet zadetkov. Nathan Gerbe je izkoristil power play in znižal zaostanek na 3:1, a so Newyorčani znova povedli za tri gole, +4 so si priborili v 53. minuti, ko je v polno zadel Travis Hamonic (1:5). Gostitelji so v končnici poraz z goloma Chrisa Terryja in Erica Staala le še nekoliko omilili.